Mesajı Okuyun
Old 03-05-2007, 17:25   #8
Edo

son sınıf hukuk öğrencisiyim, pratik kitaplarından alıştığım A ile B 5 senemi yedi bitirdi. ve biliyorum ki gerçek hayatta A ile B çok daha komplike olaylarla karşıma çıkacaklar. (eğer bu mesleği yapmaya karar verirsem). Biliyorum ki A ile B karşıma çıktığında şu 5 sene içerisinde okulda bana öğretilen klasik olayların hiçbiri ne A' yı ne B'yi kurtarmaya yetmeyecek. Sanırım stajın önemi burada ortaya çıkıyor. Hukuk eğitimi nasıl düzeltilir ya da dersler neye göre ayarlanmalı sanırım bunun tartışılması gerekli. olay vakıf üniversitesi, devlet üniversitesi tartışması olmamalı. vakıf üniversitesi öğrencilerinin de devlet üniversitesi öğrencilerinin de aynı soru işaretlerini taşıdıklarına eminim etrafımda gördüğüm kadarıyla. sorun eğitim sistemi.. öğrenciye zorunlu olarak gösterilen birtakım derslerin yerine daha güncel olan daha faydalı derslerin gösterilmesi gibi sorunlar çıkıyor ortaya bu durumda. ya da daha kapsamlı incelenmesi gereken ceza özel hukukunun bir dönemde yani 3 ayda öğrenciye verilmesi sorunu.. ve bunun gibi benzer bir takım sorunlar..