Mesajı Okuyun
Old 25-12-2006, 07:11   #1
Kavaz

Varsayılan Yurtta Oda ArkadaŞlarina TecavÜz Eden Çocuklar Tutuklandi

YURTTA ODA ARKADAŞLARINA TECAVÜZ EDEN ÇOCUKLAR TUTUKLANDI

Tunceli'nin Mazgirt İlçesi Akpazar Beldesi'ndeki Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Okulu'nda okuyan 3 erkek öğrenci, 4 erkek öğrenciye "cinsel istismarda" bulundukları gerekçesiyle tutuklandı.
24 Aralık 2006 Pazar 19:23

HAYDAR YAVUZAK
TUNCELİ - Tunceli'nin Mazgirt İlçesi Akpazar Beldesi'ndeki W Yatılı İlköğretim Okulu'nda okuyan 3 erkek öğrenci, 4 erkek öğrenciye "cinsel istismarda" bulundukları gerekçesiyle tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, W İlköğretim Okulu öğrencileri X (13), Y (13) ve Z (13), ilköğretim 1, 2 ve 3. sınıflarda okuyan 4 erkek öğrenciye "cinsel istismarda" bulundukları iddiasıyla Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerin, Tunceli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde yapılan sorgulamalarında 4 çocukla cinsel ilişki yaşadıklarını itiraf ettikleri belirtildi. 3 öğrenci, sorgulamalarının ardından dün gece savcılık tarafından tutuklanma talebiyle sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Cinsel istismara uğradıkları öne sürülen 4 çocuk ise Tunceli Çocuk Yuvası Müdürlüğü'ne yerleştirilerek psikolojik tedavi altına alındı.

Tunceli Cumhuriyet Savcılığı soruşturması çok yönlü devam ederken, Tunceli Valiliği yaptığı ilk incelemeler sonucunda görevlerinde ihmali görülen W Yatılı İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Çetinkaya, pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı Hüseyin Çadırlı ve rehber öğretmen Erdal Yücel'i açığa aldı. Soruşturmanın takibi için Bakanlık'tan müfettiş istendi.