Mesajı Okuyun
Old 30-04-2007, 17:14   #13
persona

bu temel kafa karisikligi bence tamamiyle hakim ve savcilarin secme yontemimizden kaynaklaniyor, eger hakim ve savcilarimizi , belli sene avukatlik yapmis ve mesleginde basarili olmus kisilerden secsek , hic bir hukuk fakultesini bitiren insan sucluluk duymadan (acaba hakim mi olsaydim falan gibi) avukatlik meslegine buyuk sevkle baslayacak , ve eger meslek tatmin etmezse kendisini hakimlige yonelicek...

onceden hukuk fakultesini bitirdikten sonra bu cok secenege sahip olmayi avantaj olarak gorurdum ama, artik, kafasinda belli bir meslege karsi asiri ilgi duymayanlar icin bir iskenceye donustugunu dusunuyorum...

genc meslektasima onerim, bir gece yalniz olarak bir masanin basina oturup, bu secenekleri bir kagida yazip, hepsi uzerine iyice dusunmesi ve hangisine karsi bir istek duyuyorsa , o konuda elinden geldigi tum fedakarligi yapmasi, bu hakimlikse ornegin, bir daha stajini dondurup, sinava konsantre olmasi ve diger secenekleri bir daha asla dusunmemesi... goreceksinizki o sinavi basaracaksiniz, eger bunu tek care olarak dusunurseniz...en onemlisi odaklanmak, ve gozunu karatmak... ekonomik kaygilari bir kenara birakin, cunku gunumuz dunyasinda artik garanti is yok, eger meslegi sevmiyorsaniz bu sizi cok zayiflatir zaten o meslegi basaramazsiniz.ve hergun lanet edersiniz, ayaklariniz geri geri gider ...
karar verin, odaklanin , ve yakin tum gemileri...
saygilar