Mesajı Okuyun
Old 26-10-2002, 13:57   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Diğer yandan, yazılanlara önem vermemek, onları yazarından hebersiz silmek sadece yazana değil, yazılan yerin kendisine de hakarettir.

Düşününki, bu forumda açılan konularda hasbelkader düşüncelerini yazan bir üye, yazdığı konuda diğer üyelerin yorumlarını hiçe sayarak kendi yazdığını bile silememelidir. Hele hele bir başkası hiç ama hiç silememelidir..

Yazılan konu çok ağır hatta adaba mugayir olsa bile, yazan kişi uyarılmalı ve ancak onun tarafından düzeltilmesi yada silinmesi sağlanmalıdır.. Bu uyarıya rağmen, düzeltme olmaz ise, bu durumda silinmesinde mahsur yoktur.. Aksi takdirde, tamamen yazan şahsa ve diğer üyelere hakaret etmiş olursunuz..

Misal verecek olursam: çok sayıda konuyu başlatarak, mesajı bulunan ben; diğer insanları hiçe sayarak kendi yazdıklarımı dahi olsa silmemeliyim.. zira konuyu başlattığım zaman kendi yazımı silersem diğerleri de silinir hatta diğerleri silinmese bile havada ve anlamsız kalır... diğer üyelerden gelen mesajlara da zarar vermiş olurum.. bunu yapmam ne derece doğru olursa, yazarına sormadan yazısını silmek de o derece doğrudur..

Hatta bu siteye ciddi emek veren sayın admin' in yerinde olsaydım ben: Bu sitede yer alan çeşitli mesajları derleyerek ve yazanların da rızasını alarak kitap haline getirirdim.. geliri ile hukuk adına yeni bir şeyler yapardım.. daha iyi bir site, bir kütüphane hatta hukukçuların gidebileceği bir cafe... hatta sınırsız özgürlükle yazılabilecek bir alternatif hukuk sitesi açardım... asla ama asla (farkında olmasam bile) sansür gibi hoş karşılanmayacağını bilmem gerekecek bir girişimde bulunmazdım..

Saygılarımla..