Mesajı Okuyun
Old 07-09-2006, 00:10   #1
Admin

Varsayılan 'Şehirlerarası Nöbetçi Avukat' Forumu

Özellikle avukatlar arası mesleki dayanışmayı arttıracağını düşündüğümüz yeni bir forum alanımız var:

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Forumu

Diyelim ki İstanbul'da avukatsınız ve Trabzon'da bir haciz yapmanız gerekti. Ya da İzmir'de çalışıyorsunuz ama Antalya'daki bir dava dosyasından bir evrak almanız gerekiyor. Şehirlerarası yolculuk yapıp 2 gününüzü harcamak yerine, bu foruma bir mesaj gönderebilir ve o şehirde bulunan bir meslektaşın yardımını isteyebilirsiniz.

Bu forumla ilgili ilke ve kurallarımızı şöyle belirledik:
  • Forum tüm üyelerimizin okumasına açıktır ancak sadece hukukçu üyelerimiz yazışabilir. (Avukatlık meslek kuralları gereği hukukçu olmayan üyelerin "avukat arama" mesajlarına forumda yer veremiyoruz, özür dileriz.)
  • Hukuk Profesyonelleri (hukuk bürosu çalışanları, adli personel vb) forumda yeni konu açabilir ancak yardım taleplerinin kişisel değil, sadece mesleki nitelikte olması beklenmektedir (Örneğin bir hukuk bürosu çalışanı kendi bürosundaki bir dosya için bu forumda yardım talep edebilir ancak eşinin alacağı için talep edemez.)
  • Forumdaki yardımlaşma talepleri ücretli ya da ücretsiz olabilir. Ancak forum içinde ücret hakkında detaylara girilmemesini (özellikle yanıtlarda) ve bu konuların üyeler arasında özel mesajla halledilmesini rica ediyoruz.
  • Okumayı kolaylaştırmak adına, forumda açılacak konularda işin mahiyeti ve ilgili bulunduğu şehir (büyükşehirler için gerekirse ilçe) konu kısmında açıkça belirtilmelidir.
  • Forum sadece "yardım isteyen" meslektaşların mesajlarına açıktır, Avukatlık Meslek Kuralları gereği "yardım edenlerin" duyurularına izin verilmeyecektir (örneğin "Ankara'da avukatım, Mürafaanız varsa yardımcı olurum" tarzı mesajlar foruma gönderilemez.)
  • Yardım talep eden mesajlara yanıt eklenerek yardımın mahiyeti, detayları, içeriği sorgulanabilir ancak Avukatlık Reklam yönetmeliğine ve Meslek Kurallarına aykırı, reklam mahiyetinde, kendini öven veya tanıtan mesajların konulara yanıt olarak eklenmesine izin verilmez.
(Bu kural ve ilkelerin en güncel hali forum içinde "Şehirlerarası Nöbetçi Avukat" Forumu Hakkında Bilgiler ve Bu Foruma Özgü Kurallar başlığı altında yayınlanmaktadır. İleride yapılacak değişiklikleri de doğrudan o konu içinde yayınlayacağız)

Uzak bir şehirdeki işiniz için "nöbetçi" bir meslektaşımızı bulmak isterseniz alanda yeni bir konu açabilirsiniz. Tabii sizin bir işiniz olduğunda size yardımcı olacak bir meslektaş bulmak için, sizin de başka meslektaşların sizin şehrinizdeki işlerine yardımcı olmanız gerektiğini söylemeye gerek yok eminim. Kısaca parolamız herzaman olduğu gibi karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma!

Bu arada konuyla ilgili olabilecek bir de küçük not: Eğer bir şehirdeki meslektaşların listesine ulaşmak ve onlarla özel mesajla iletişim kurmak istiyorsanız Üye Listesinde detaylı arama sayfamızı kullanabilirsiniz.