Mesajı Okuyun
Old 23-09-2009, 16:08   #14
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan SYAZICI
öncelikle böyle bir konu başlığı açıldığı için çok teşekkür ederim..benim sormak istediğim bir şey var. ben adliyedeki stajım devam ederken bir hukuk bürosunda çalışmaya başladım ancak yeni sayılabilecek bir hukuk bürosu olduğu için dosya sayısı az ve bir tek avukat var. avukatım zamanla dosyaaları arttıracağını söyledi. sizce daha işin yoğun olduğu bir büroya mı geçeyim yoksa burada devam mı edeyim.aynı şekilde burada stajdan sonra da kalma şansımın olduğunu söylemişti avukatım..şimdiden teşekkürler.

Merhabalar;

Bence bu soruya verilecek yanıt, mesleki geleceğinize dair planlarınızla ilgilidir. Yani, uzun süre ücretli-sigortalı avukat olarak çalışmayı planlıyorsanız dosya ve iş yoğunluğu olan bir büro sizin için çok daha iyi olacaktır. Yok eğer "Hele bir staj bitsin de ben durmam büro açarım" diyorsanız o vakit, büronun düzeni, sevk ve idaresi, müvekkil ilişkileri, zaman ve stres yönetimi, borçlu ve adliye personeli ilişkileri açısından (ki bunun için de sabahın kör vaktinden gecenin bir yarısına kadar kan-ter içinde koşturacağınız bir büroda bunları gözlemleme şansınız görece daha az olacağından) daha sakin bir büro tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır, diye düşünüyorum.

Ancak, şunu da unutmamalısınız; siz istedikten sonra bulunacağınız her büro, çalışarak geçireceğiniz her gün size mutlaka bir şeyler kazandıracaktır. Öğrencilik ve avukatlık stajı boyunca, (bulunduğu ilde) en küçüğünden en büyüğüne 7 (yedi) hukuk bürosunda çalışmış ve çalıştığı her bürodan iyi-kötü birşeyler öğrendiğini düşünen biri olarak "tecrübeyle sabit" diyorum

Başarılar dilerim...