Mesajı Okuyun
Old 08-04-2011, 09:46   #25
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
Neden? Neden diye sormamın nedeni benim başımda böyle bir problem var da... yıllarca takip edip neticesini aldığım davalarımı icra takibine koyduğum aşamada dosyalar YArgıtayda iken müvekkillerden bir kısmı vekalet ücreti alacağımı bertaraf etmek adına bir başka meslektaş ile görüşmeye başlamış... bu meslektaşımız da onlara dosyayı bilip bilmeden çeşitli görüşler vermiş... müvekkillerde ondan aldıkları danışmanlık (!) hizmeti ile benim üstüme geldiler sen bizi kandırıyorsun gibi söylemlerle ve bu avukat benim vekalet ilişkim devam ederken bu müvekkillerden vekalet almış sonra da beni azlettirip benim takip ettiğim kararları alıp icraya koymuş.... aslında dahası da varda olayın vahameti böyle de anlaşılıyor...tüm bunlar yetmiyormuş gibi bizi de baroya şikayet etmiş durumda dosyaları iyi takip etmemişiz özen göstermemişiz diye... güler misin ağlar mısın ..

o yüzden sordum neden diye başınızdan benzer bir tecrübe mi geçti acaba? ve bende diyorum ki öncelik meslektaşlarınıza ve mesleğinize duyacağınız saygı olsun... herşey para demek değildir.. bu mesleğin bir onuru vardır ve kimsenin bunu ayaklar altına almaya hakkı yoktur

Benim başımdan geçti çok da traji komikti.Bir kaç görüşmeden sonra vekaleti,tüm masrafları getirip teslim ettiler.Üstelik böyle bir talebim de yoktu.
Ben de doğal olarak davayı açtım.Yanlış hatırlamıyorsam on gün sonra davayı niye açtınız diye geldilerBiz sorduk,soruşturduk davayla ilgili! vs
Eğer birileri yönlendiriyorsa karşınızdakinin ön yargısını silemiyorsunuz.Bir süre sonra mektupları geldi bir sayfa beddua

Ben gülüyorum sadece...