Mesajı Okuyun
Old 11-08-2011, 23:59   #14
ahmetturker

C.ve i. tıp fakülteleri adli tıp ABD larına farklı zamanlarda muracaat edip bilir kişi raporu istedim, iki birimde ihmal olmadığı kanısına vardılar.

Aynı zamanda B.e muracaatım oldu, C., i tıp fakültesi ve s. araştırma hastanelerine b.ce yazı yazıldı,

verilen cevapların bir süretleride bana gönderildi, s. ve i. tıp devam etmekte, c.dan gelen cevabi yazıda, oğlumun yatışı sonrası epikirizi ve tetkikleri içermekte, epikirizin crp ve sedimantasyon değerlerini içeren bir paragraflık bölümü çıkartılarak bimere ve bana gönderildi.

Oğluma ait olan dosyaları incelediğimde c. tarafından bana verilmiş epikirizle karşılaştırdığımda yazıdan bilgilerin çıkartıldığını gördüm, durumu görüşmek için cerrahpaşa yazı işleri müdürüyle görüştüm onlarda karşılaştırma yaparak haklı olduğum kanısına vardılar, kurum içi gereğinin yapılması için durumu anlattığım bir dilekçe verdim. Bu durumla ilgili bilginin gizlenmesi ve bimere eksik bilgi gönderilmesi bir suç olsa gerek, bu konuda hukuksal olarak ne yapabilirim ?

Ayrıca Üniversite Adli tıp birimleri hata olmadığı görüşünde. Ben konunun çok araştırılmadığını, yanlı karar verildiğini düşünmekteyim.

Nihayetinde Sağlık bakanlığı rutin bir aşı yapıyor, bağışıklık sistemi zayıf olan oğlum tüberkiloz bakterisini bcg aşısı sayesinde bedenine alıyor, aile olarak yıllarımızı verdik, göz göre göre bilindik verem hastalığını teşhis edemediler 18 yıl boyunca takıp edilmesine karşın. ve biz oplumuzu kaybettik, bukadar kolaymı, hata yok demek. Aşı yapılmasaydı oğlumuz yaşıyor olacaktı, onuda geçtim doktorlar doğru teşhis koysalardı yine yaşayacaktı, bukadarmı zordu verem teşhisini koymak?

Bütün bunlara karşın ben bu süreç sonrasında nasıl bir hukuksal süreç sürdürmeliyim ?