Mesajı Okuyun
Old 09-02-2009, 23:02   #27
Veysel Danış

Alıntı:
Yazan ad-hoc
Başıma yeni gelen bir olay, hesabımdan para çekmek üzere bankaya gidiyorum ve malumunuz banka kimliğimi kabul etmiyor. Oradaki yetkililer terbiye sınırlarını aşarak onca müşteri arasında seslerini yükseltiyorlar ve meslek onuruma gerçekten yara veriyorlar. Bunun üzerine işlemi yapamayacaklarına dair bir yazı istiyorum, hayır vermeyiz diyorlar; Ben de savunduğunuz bankacılık kanunu düzenlemesinde müşterinin yazılı başvurusu üstüne bankanın cevap verme zorunluluğu da vardır diyorum ve uslüp çok daha çirkinleşiyor. Provizyon almaları gerektiğini belirtiyorlar ve yaklaşık 45 dakika bankada provizyon bekliyorum. Bu sırada bir iş gorüşmesini kaçırıyorum ve vekalet alamıyorum. Buyrun şimdi; ben neyi ne şekilde ispatlayım da dava açayım? İspat konusunda ve dava konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benzer saygısızlıklar bircok meslektaşımıza yapılıyor malesef. Mustafa Unsal'ı elbette tebrik ediyor ve meslek onurumuz adına tesekkür de ediyoruz.
Ama meslektaşımızın gösterdiği bu dik duruşu ve meslek onuruna sahip çıkma konusunda, mesleki dayanışmamızın kaleleri olan Baro'larımız, Barolar bünyesindeki Avukat Hakları Merkezleri, Barolar Birliği neden daha fazla hassasiyet gostermemekte, onu da anlamakta zorlanıyorum.