Mesajı Okuyun
Old 04-08-2007, 16:21   #28
tarde.sed.tute

ben de bu sene 3.sınıfa geçtim ve şimdiye kadar aldığım seçmeli dersleri gözönünde bulundurarak yorum yapıyorum..bence seçmeli derslerin hepsini aynı kefeye koymamak lazım..ben de her ne kadar en zor derslerimden gayet güzel notlar alırken o kadar emek vermeme rağmen bi şekilde ortalamamı düşürmeyi başaran seçmeli derslere sinir oluyorum..ama bazıları gerçekten önemli bunu da inkar edemem..gerekçesi ne olursa olsun özellikle iktisat ve maliye hukuk okuyan bir öğrencinin bilmesi gereken konular..bu hem bir hukukçunun genel kültürüdür,hem de isteseniz de istemeseniz de ilerde gireceğiniz sınavlarda karşınıza çıkacaktır..unutmayınki o sınava giren herkes alan dersleriyle ilgili soruları cevaplayacaktır,farkı yaratacak olan iktisat gibi derslerdir..iktisat ağırlıklı derslerin gerekliliğine inanmakla birlikte sosyoloji gibi bi dersin bana kattığı hiçbir şey yok bunu da açıkça söyleyebilirim..sosyoloji yerine iki saat daha fazla idare hukuku yada başka bir hukuk dersi görmeyi tercih ederdim..hukuk gibi kapsamı çok büyük olan bir bölümde asıl dersler yıl sonuna kadar yetiştirilmek için bazen üstün körü işleneceğine,bikaç seçmeli dersi çıkarıp da özümseyerek diğer dersleri görmenin daha yararlı olacağı kanısındayım..saygılarımla..