Mesajı Okuyun
Old 12-07-2012, 12:40   #1
alpercelep

Varsayılan Pert Aracin Kasko Şİrketİ Tarafindan Satin Alinma ZorunluluĞu Var Midir?

Meslektaşlarım herkese çalışmlarında başarılar diliyorum.Bir çözemediğim problemim var ve tecrübesi ya da fikri olan arkadaşlarda yardım istiyorum.Müvekkil alkollü araç kullanırken tek taraflı trafik kazsı gerçekleştiriyor ve araç pert oluyor.Yanlız alkollü derken alkol miktari 0,13 promil yasal sınırın altında olan bir miktar.Fakat kasko şirketi pert olan aracın parasını ödemek istemiyor .Bizde yapılan kaza alkolün etkisiyle olmadığı gerekçesiyle kasko şirketine dava açıyoruz.alınan bilirkişi raporu ve tanık beyanları ile kazanın oluşumunda alkolün etkisi olmadığı hususunu kanımca ispatladık ve dosya hesap bilirkişisine gönderildi.Şuan pert olan araç kasko şirketinin göstermiş olduğu servisin hangarında yani elimizde değil.Bilirkişi aracın hurda bedelini düşerek hesap yapmış,ben aracın hurdasını kasko şirketine vermek istiyorum.Kazadan sonra biz aracın zilyetliğini almadık.Araç serviste duruyor.Kasko poliçesini inceledim ve hurda aracın kasko şirketine mi yoksa malik kişiye mi ait olacağı hususu düzenlenmemiş.Alım hakkı konusunda bir anlaşma yok.Şimdi kasko şirketine ben hurda aracı vermek istiyorum.Ben kasko şirketinin bu aracı almakla yükümlü olduğunu biliyorum.Sigorta hukukunun amacıdır çünkü .Arkadaşlar acaba ben mi yanlış biliyorum.Tecrübe yaşayan veya fikri olan meslektaşlarımdan bilgilerini paylaşmalarını istiyorum.Şimdiden konuya ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ediyorum.