Mesajı Okuyun
Old 23-08-2009, 14:15   #613
trajikomedya

selam. ben bu sene anadolu hukuku kazandım. sınavla ilgili tartışmalar olmuş. öncelikle şunu söyleyim ; öss2008 i de 2009 u da çözdüm. siz de bir bakın derim. ki 2009 un çok daha zor olduğunu görün. ben 338 puan yaptım ve bu 5077ye tekamül etti geçen sene 3860mış...bunun nedeni ne katsayılar ne kontenjanlar...gözden kaçırdığınız kısım şu oda 2008deki öss de liselerin 4 yıl olmasından dolayı lise son sınıf öğrencileri sınava girmediler. tek sebep bu çünkü en iyi dereceleri genelde lise sonlar yapar bilirsiniz. bu sebeple 2008 öss deki arkadaşların çok şanslı oldugunu dusunuyorum. biz hem 1 yıl kaybettik, hem daha zor bir sınava tabi tutulduk, hemde bütün bunlara rağmen aynı puanlarla daha düşük derecelendirildik. son olarak işini iyi yapanın, işini sevenin, işine önem verenin hangi meslek de olursa olsun, meslektaşları kaç kişi olursa olsun aradan sıyrılcağını unutmayın derim. her köşe başında bir berber var. ama ben ahmet abimden başkasına saçımı kestirmem. çünkü işini en iyi şekilde yapar. anlatabildim umarım