Mesajı Okuyun
Old 23-08-2009, 11:09   #611
zozerk

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Türkiye'de şu an 60bin avukat var. Bu sayı kaç yılda kaç bine çıkacak ufak bir hesaplama yapabilirsiniz.

Ayrıca hiç bir şey olamadıysan hukukçu da mı olamadın diyenler şu an ne iş yapıyorlar merak ettim doğrusu...
Bu eski dönem için söylenen birşeymiş(80'li yıllar öncesi)
Ne iş yaptıklarına gelince ya kendi şirketleri var ve çok zenginler yada büyük şirketlerde üst düzey yöneticilik yapıyorlar...
İçlerinde gazeteci,tiyatrocu gibi insanlarda var ekonomist'lerde var...
Bu bir gerçek yani eskiden en düşük puanlarla öğrenci alan fakülteler arasındaymış Hukuk Fakülteleri.
Şu andaki durumuyla farklıymış kısacası.Bende şu anda Hukuk öğrencisi olduğum için gurur duyuyorum ancak eskiden durum böyle değilmiş.Orman mühendisliği,ziraat mühendisliği bile hukuk'tan daha yüksek puanlarla alıyormuş o zaman...
Herneyse önemli olan geleceğe bakmak benim örneğimi yanlış değerlendirmişsiniz...
Bu arada şu anda 60.000 Avukat olduğunu söylüyorsunuz araştırmadım ancak doğru olabilir,10 Sene sonra bu rakam 120.000 olsa size zararı ne olacak?
Şu zararı olur,siz kendinizi geliştirmeyi düşünmüyorsanız,az çalışayım çok kazanayım diyorsanız zararı olur.Ancak kendinizi geliştirir,çok çalışarak isim yaparsanız sizi çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum ben.