Mesajı Okuyun
Old 09-07-2023, 19:17   #1
Konuk

Varsayılan ön duruşma, nafaka

Merhabalar, ben ocak ayında ilk olarak uzaklaştırma kararı için başvurduğumda nafaka talep etmiştim ,hakim 3 çocuk için toplam 3 bin tl nafaka bağlamıştı 6 ay süreliğine. O sürede bu ay bitiyor. Eşim devlet memuru o zaman maaşı 12 bin tl di. Daha sonra şubat ayında boşanma davası açtım, orda dava tarihinden itibaren nafaka bağlanmasını ve eşim memur olduğu için yılda 2 defa gelen memur zammı oranında arttırılması talebim olmuşdu. Sosyal durum araştırılması yapıldı eşimin maaşı ocak zammından sonra 16 bin tl olmuşdu. Henüz ön duruşmam olmadı. Eşim temmuz ayında %85 zam daha aldı şuan ki maaşı 27 bin tl oldu. Şimdi hakim ön duruşmada eşimin 16 bin tl olan maaşına göremi nafaka bağlar yoksa şuan temmuzda aldığı zamdan sonraki maaşına göremi nafaka bağlar. Tekrar sosyal durum araştırması yapılır mı?
Yada yapılmış olan sosyal durum araştırmasında yazılan 16 bin tl ye göre şubattan temmuza kadar kısmı için nafaka bağlayıp temmuzda gelen memur zammı oranında nafakaya artış mı yapılır. Burda bulunan emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.