Mesajı Okuyun
Old 24-06-2016, 22:32   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma kararınızda protokolün aynen onaylanmasına hükmü mutlaka vardır. Veya protokolün maddeleri aynen hükme geçer. Yapılan boşanma protokolü boşanma kararının ayrılmaz parçası durumundadır.

Siz bu boşanma kararında geçen tazminat ve/veya nafakaları tahsil amacıyla İCRA TAKİBİ yapmamışsınız anlaşılan. Eşinizin rızaen yatırmasıyla banka yolu ile almışsınız.

Eşinizin söylemi doğru değildir. Bir kimse protokol şartlarını kabul edip imzalamışsa boşanma kararı buna göre verilmişse ben bu şartarla bağlı değilim, keyfimden ödüyorum diyemez.

Artı protokolde kabul ettiği artış şartı da geçerli olup her sene enflasyon oranında bir artış gerçekleştirmelidir.

Kendisi bunu yapmıyor ise kendisine icra takibi yapmanız yararlı olacaktır. Bir avukata durumunu danışmasını da isteyebilirsiniz.

Siz de bir avukattan doğrudan hukuki yardım alabilirsiniz. Bulunduğunuz yer barosundan kendinize bir avukat tayin edilmesini de isteyebilirsiniz. Barolar maddi durumu avukatlık ücreti ödemeye elverişli olmayan kişilere ücretsiz avukat yardımı yapmaktadır.

Saygılarımla,