Mesajı Okuyun
Old 04-09-2012, 10:26   #1
Konuk

Varsayılan Almanyada kadının bosanma hakki

Merhaba ben Almanya'da ikamet etmektedim.süreriz oturum iznim bulunmaktadir.2006 da evlenerek geldim.esim Alman vatandaşıdir.bir oğlum bulunmakta 5 yasında daha.buranın kanun vede kurallarını fazla bilmediğimden ilk nereye başvuru yapmam gerektiğini bilmiyorum?bu evliliğimde psikolojik şiddet ,parasızlık kredi borçlarından dolayı yani ,esimin beni iki senedir bir Alman kadınla aldatması ve bu aldatmadan bu kadından bir Cocuk meydana gelmiştir .esim bana karsı olmasada oğluma ilgili bı baba.ve esimin yaptıklarını ailesine anlatmama rağmen bana sunu dediler bizim oğlumuz böyle degildi sen yaptın yok ayrilicam diye ısrar ettim beni bı sekilde caydirdilar.çocuğunu alırız elinden Almanya'da yasatmayiz seni ,rahat bırakmayız gibi seylerden ayrilamadim.şimdi sorularım sunlar;
1:ayrılmak istediğimde ilk nereye müracat etmeliyim,çünkü mecbur esime söylemeden çekip gidicem elimden cocuğumu alamasın diye?

2: burda benim bı annem var beni doğurdu ama büyütmedi.direk onun yanına gitsem ve korktuğum icin esimin adresimi bilmesini istemezsem.cocuğun psikolojisi bozuluyor diye babasını görmesini istemezsem olurmu?böyle bı hakkım varmı?

3: çünkü benim adresimi bilmeleri beni hic rahat birakmayacaklari anlamına geliyor.ve esimin cok borcu olmasına rağmen maaşı 2500 Euro nafaka alabilirmiyim.cocuğa mecbur vermek zorunda onu biliyorum ama bana vermek zorundami onu bilmiyorum?

4: esimin ailesinin cocuğumu görmelerini istemiyorum ayrılınca böyle bı hakkım varmı?

5: ben ilk bı kac ay devletten yardım gelene kadar annemde kalicam mecbur.ama annem eskiden almanyada disco işletmeciliği yapmış biri.annemin yapmış olduğu is icin cocuğumun velayetini benden alabilirlermi?böyle bir durum soz konusu olacak ise hic gitmem annemin yanına peki o zaman nereye gidicem.benim bu evden ancak esim yok ken çekip gitmem lazım oglumla yoksa beni bırakmazlar .

6: peki ben cocugumla birden evi terk edip ya anneme yada polise iste nereye gidersem gideyim ,cocuğumu kaçırmış oluyormuyum.yani esim benim icin şikayette bulunabilirmi oğlumu kaçırdı karım diye.oysaki ben korkudan o sekilde gitmek zorundayim.ama tek istegim esimin ve ailesinin oğlumu görmemeleri dir en cok buna hakkım var mı onu söyleyebilirmisjniz bana lütfen .
Ben Almanya'da yanlizim diye oğullarının her yaptiklarini olabilir gözüyle bakıyorlar.ve ben mecbur susuyorum .bide üstüne oğullarını ben bu hale getirmiş durumdayım nasil oluyorsa artık.

Lütfen cok acil Almanya kanunlarını iyi bilen bı avukatımızdan yardım istiyorum .Rabbim kimseyi yanliz,çaresiz bırakmasın .sorularıma cevap verebilirseniz cok mutlu olurum hic olmazsa ona gore ayağımı denk alırım