Mesajı Okuyun
Old 31-12-2007, 14:08   #1
Aybüke Kağan

Varsayılan müvekkile gelen ödeme emrine itiraz süresini kaçırdım? !! YARDIM

yardımcı olacak görüşlerini paylaşacak arkadaşalara çok teşekkür ederim.

müvekkilin boşaltmış olduğu işyeri için kiralayan,kira sözleşmesinin süresinin dolmadığından dolayı her ay 7 örnek ödeme emri gönderiyordu ve biz de itiraz ediyorduk.hatta bu takiplerden icra hukuk da itirazın kaldırılması istenenlerde oldu. 3 .000 YTL 5.000 YTL tutarlarında 4 - 5 adet ödeme emri geldi.birkaç ay gelmedi.En son birikmiş kira alacakları için 14,000.00 YTL lik ödeme emri gelmiş.müvekkil bana getirdi.4 Aralık ta geldi dedi.Benim de işlerim yoğundu.11/12/2007 yani son gün itiraz dilekçesini verdim.bugün dosyaya baktığımda süresi kaçırıldığından itirazın reddedildiğini gördüm.tebliğ evrakında 03 aralık yazıyor.bir de TEBLİGATIN PTT den dağıtım memuruna verildiği 03 ARALIK TARİHLİ ÇIKIŞ KAŞESİ VAR.Ancak MEMURUN KENDİ EL YAZISIYLA BİZZAT KENDİSİ YAZIP TARİH ATARAK BORÇLUYA İMZALATTIĞI KISIMDA tarihte oynama var.Hemen PTT 'ye gittim.Onlardaki evraka baktım.Teslim evrakında da 3 Aralık yazıyor ama aynı şekilde onda da oynama var.Memur ben yanlışlıkla 7 Aralık yazmışım düzelttim,4 falan yazmadım diyor.PTT nin ekranın da ise 4 Aralık yazıyor.Şef,aynı gün teslim evraklarının girişini sisteme yapamıyoruz.O yüzden 4 aralıkta düşüşünü yapmışız dedi.

Sizce ne yapmalıyım?Menfi tespit davası mı açayım?

Yada tarihte oynama olmuşken tebliğ tarihinin anlaşılamadığını ve kurumdaki kayıtları PTT ye sormadan itirazımızı reddeden icra müdürü işleminin iptalini mi isteyeyim?

müvekkilime de henüz bir açıklama yapmadım.
Saygılarımı sunuyor ve tüm meslektaşalarıma sağlıklı,mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum.