Mesajı Okuyun
Old 19-01-2007, 22:52   #27
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan akgulhukuk
adli hakimlik sınavının tarihi halen belli değil aslında ama tahminen kasım ayının ortalarında açılır. sınavın bi rnet sınırı yok ama ben 61-45 in altına düştüğünü görmedim 100 alan- 60 genel kültür sorusu içinde
çok kaynaktan çalışmaktansa doğru kaynaktan çalışmak çok önemli bu sınav için ve kalan 120 günlük süre aslında hazırlanmaya başlamak için ideal

anayasa dan 10 soru çıkıyor; kemal gözler in anayasa hukuku ders notları kitabını tavsiye edebilirim. tabii savaş yayınlarının kitabı da çok hoş

idare den 6-7 soru çıkıyor. metin günday idare hukuku kitabından çıkyor sorular

iyuk 3-4 soru çıkıyor ve iyuk metni hazırlanmak için yeterli

medeni 7-8 soru çıkıyor bilge öztanın kitabını tavsiye ederim

eşya hukuku 7-8 soru çıkıyor- lale sirmen hocanın AÜHF ders notlarını tavsiye ederim. özellikle de pratiklerini

borçlar hukukundan 10 soru çıkıyor- ahmet kılıçoğlu borçlar hukuku kitabı çok güzel ve sorular da büyük ihtimalle o kitaptan soruluyor

ticari işletme 5 soru- sabih arkan ticari işletme hukuku

şirketler 5 soru- ibrahim arslan şirketler hukuku kitabı

kıymetli evrak 5 soru- fırat öztan kıymetli evrak kitabı

medeni usul 10 soru- savaş yayınlarının altın seri medeni usulü çok güzel

icra ve iflas 10 soru - baki kuru icra iflas hukuku

ceza genel 5 soru

ceza özel 5 soru

ceza usul 10 soru

*** özellikle bol bol soru çözmek gerekiyor pekişmesi için, çıkmış soru arşivi var hakimlik sınavlarının, themis soru bankası ve murat açıköğretim yayınlarını adli hakimlik çalışma kitabı

başarılar dilerim

Dostlar merhaba,
ozellikle forumun bu konusunu bastan asagi atlamadan birkac kez okudum, cikan konulara gore calisilmasi icin onerdiginiz kitaplar acisindan, hazirlanma konusunda bir sey soylemek istiyorum, bizim hukuk fakultesinin gerek kitaplarinda gerek fotokopi notlarinda gerekse sinavlarimizda cikan sorularin hicbirinde hakimlik sinavinda cikan sorular cikmamistir daha dogrusu cikan sorularda yer alan bilgilerin hicbirini islemedik kitaplarda. soylediginiz kitaplara ona gore para harcayip almak isterim kesin bu kitaplar yeterli midir yoksa calisma sekli sadece butun cikmis sorulari cevaplamak seklinde mi olacaktir ? bence genel alan sorulari oss sorularindan daha detayli ve zor... acaba cikan her soru hep bir oncekinin benzeri mi donup dolasip ayni sorulari mi soruyorlar ?