Mesajı Okuyun
Old 23-04-2009, 23:39   #95
Av.Ümran Ugan

Varsayılan öncelikler

Başlık ilgimi çekti. Foruma başından sonuna kadar şöyle bir baktım da... Anlatmaya nereden başlayayım kararsız kaldım...

Öncelikle sorununu bu foruma taşıyan arkadaşımızın önceliklerini bilmek gerektiğini düşünüyorum. Karakterini, hangi koşullarda yaşadığını, çalıştığını, şu an yaptığı işten memnun olup olmadığını, değilse memnuniyetsizliğinin maddi mi manevi mi olduğunu, memnunsa daha ne istediğini , arayışının gençliğinden mi yoksa mecburiyetten mi ortaya çıktığını? Hepsi ayrı ayrı önemli...

Burada okuduğunuz her görüş kişiseldir ve size uygunluğunu böyle test edemezsiniz. Kurum avukatlığından memnun olan da vardır, olmayan da. Serbest avukatlık daha iyi diye düşünen biri, aksini düşünen birine nereye kadar örnek teşkil edebilir ki? Herkesin koşulları birbirinden farklıdır...

Sevgili meslektaşım, önceliklerinizi doğru belirlerseniz, doğru karar verirsiniz. Ne istediğinizi bilmek,size neye ihtiyacınız olduğunu gösterecektir. Sevgilerimle...

Not: Her ikisini de denemiş ve serbest avukatlıkta karar kılmış, hatta bunun için dünyaları yıkmış, o yüzden de zorlansa da seçiminden pişman olmayan bir avukat...