Mesajı Okuyun
Old 12-02-2007, 08:40   #33
RANA YILDIZ

sayın turan; öncelikle hepimiz birbirimize bu site içinde rumuzlar ile hitap ediyoruz.bir hukuk öğrencisine sayın öğrenci veya bir avukata sayın avukat demiyoruz çünkü öyle olmasa idi rumuz almaya gerek olmazdı herkes birbirini işi ile çağırırdı.demek bana bir gün kızarsanız sayın 'stajını tamamlamış' diyeceksiniz.ama ne zaman tamamlamış ne stajını tamamlamış onu da bilginize açmış değilim.bir rumuz var onun da bir fonksiyonu var lütfen bunu kullanın.sayın hakim adayı diye başlayan hitabınız öfke dolu ve hoş bulmadım.burada kıdem yarışına giren olduğunu da sanmıyorum.yalnızca tecrübeleri daha çok ise bilgilerinden istifade ederiz ve teşekkürlerimizi sunarız.kaldı ki kıdemden çok şahsi gayret mühimdir.zaten her insan mesleğinde bir zaman geçtiğinde kıdem sahibi olur.burada bizden yaş itibari ile küçük olanlara kıdemimizi hatırlatmanın da bu öfkeyi açığa vurduğu aşikar.bununla birlikte konuya getirdiğiniz ilk değerlendirme de ve sonrakilerde katıldığım hususlar vardı ama hepsi gölgede kaldı.çünkü tek cümle ile çok atipik ve mantık metodolojisine aykırı deyip kestirdiniz ve insanlar sizden bunun açılımını beklemekte haklılar,anlamamıştık doğrusu.eğer bir fikre muhalif iseniz çok atipik çok tipik veya çok iyi gibi kısa ve subjektif ifadelerle burada anlaşılamayabilirsiniz.sonra sizden izahı istenir bu normal.ayrıca meselenin ankaralı turgut eksenine çekilmesine katkıda bulunmasa idiniz sizin gibi kıdemli bir büyüğüme daha çok yakışırdı.varsa bir espri ve hoş gelmedi ise konuya bir bakış getirmeye de niyetli iseniz oraya takılmazdınız.fakat gördüğümüze göre dikkatinizde dağılma oldu konuyu değerlendirme işini hem en sona attınız hem sinirlendiniz.'cevap vermedim yine ısrarla cevap beklediniz' diyorsunuz tabiki de cevap beklenir.çünkü aykırıdır diye kestirilirse anlaşılmaz.zaten bu sohbete katılmanız niyeydi?bundan başka da fikirlerinize saygı duyuyorum.rumuzları kullanmayı da lütfen unutmayın bize yakışan budur.insanlar bunu kullanmamızı istemiş ve rumuz almışlar hiç kimse o mesafenin aşılmasını beğenmez.sayın meslektaşım ifadesi dahi daha uzlaşmacı ve kabul gören bir hitaptır.sayın kıdemli avukat desek ne kadar uygunsa sayın hakim adayı da o kadar yakışıktır.hitabımız birbirimizi anlamamıza ya da baştan anlamak istememye götürür.bizim mesleğimiz aynı zamanda insanlarla iletişimdir.insanları tek sohbetle kaybetmeyelim farklı fikirlerimizi yine istediğimiz kadar anlatalım güzel olur.yoksa tartışmanın sohbetin ne anlamı var?.saygılarımla.