Mesajı Okuyun
Old 25-04-2012, 14:12   #4
eser_29

Facebook üzerinden yapılan bir hakaret ve tehdit olayında ekran görüntüsü, hesap sahibinin profil bilgisi ve zannedilen kişinin kimliği hakkında bilgiyi ihtiva eden bir dilekçe ile başvuru yaptığımızda sonuca kolayca ulaştık lakin "anlık ileti" ve kayıt altına alınmayan durumlarda bu sıkıntılı bir durum teşkil ediyor. Kimi MSN Mesenger'larda kurulum esnasında otomatik olarak sohbeti kaydetme seçeneği aktif olabiliyor ve dolayısı ile müvekkilinizin programında da bu seçenek aktif ise MSN sohbet programı söz konusu şahıs ile yapılan görüşmeyi kaydetmiştir SKYPE'nin böyle bir özelliği var mı bilmiyorum. Bunun haricinde IP tespit etmek çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum ! Ve IP tespiti ile birlikte eğer var ise bu kaydı savcılığa verdiğinizde şahıs ilk ifade de muhtemelen inkar etmeyecektir. Savcılık emri ile kolluk kuvveti nezdinde ki bilişim bürosu bir takım verileri temin edebiliyor. İş dilekçenizde beyanınızı kuvvetli şekilde belirtmenize ve savcıyı ikna etmenize bakar gibi geliyor bana. Kolay gelsin...