Mesajı Okuyun
Old 19-03-2012, 15:51   #306
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
Bir İstanbul Masalı
"İzmir'in annesi, Selanik'in teyzesi Güzel İstanbul"

Kabataş'dan aktarma sonucu Taksim'e çıkılıyormuş. Tarif eden de arif olunca, Talimhane çıkışından Receppaşa Caddesini anında, toplantı mekânını da kolayca buldum.

Ey ahali,

:

Alıntı:
1) İstanbul'u çok özlemişim.

İstanbul da sizi çok özlemişti Üstadım.

Alıntı:
2) Suat ERGİN'i daha çok özlemişim.

Teşekkürler nazik ve zarif Üstadım.

Ben de sizi çok özlemiştim. Sevgili Atahun ile Ankara'dan gelmeniz hepimizi onurlandırdı.

Alıntı:
3) Cengiz ALADAĞ'I yine çok özlemişim.

Sayın Aladağ, kelimenin tam anlamıyla toplantıya renk kattı.

Alıntı:
4) Habibe Hanım'ın toplantıda o kadar kalması az rastlanan bir durumdu. İkinci tek kişilik ordumuz muhtemelen bir hemcinsinin yardımına koşmak için erken ayrıldı.

Habibe Hanım her zamanki zarafeti ve güleryüzüyle sizin ve Atahun'un sayesinde aramızdaydı.

Alıntı:
5) Gecenin yıldızı Bayan ERGİN, en gülen yüzü de Atahun'un iftirasının aksine Ayfer Hanım'dı. Cebelleştiği Bayan ERGİN'DEN darbe almadan geceyi bitirmesi büyük başarı idi. Bayan ERGİN'İ, tütünsel forumda haklı buldum, sonuna kadar destekliyorum

Evet, gecenin yıldızı Bayan ERGİN idi.

Alıntı:
6) Yasemin Hanım, (yine Atahun'un iftirasını aksine ) ilk değil de, onuncu kez toplantıya gelmiş gibi idi. Sıcaktı, kaynaşıverdi ahali ile.

Aynen katılıyorum. 40 yıllık THS'li gibiydi.

Alıntı:
7) Bayan EKİCİ izin verse idi Sevgili ENGİN daha çok kalırdı ama mazeret çok makul ve makbul idi. Saraya bir prenses gelecek ve hazırlık gerekti. Doğum gününde elim boştu. Özür, Enginciğim. Bir dahaki 18 mart'ta kitap ya da kıravat hediye edeceğim.

Sevgili Engin'in doğum gününü kutlamak da güzel bir tesadüf oldu. Özel ve güzel mazeretleri olduğu için, erken kalkmak zorunda kaldı. Gözü hep arkadaydı. Güzel eşinin nazik durumu olmasa erken kalkmayacaklardı.
Alıntı:
8) Sevgili Ömer GÜNTAY gelmese isi toplantı bu kadar şen şakrak geçmezdi. Her gole sevinmesi harika bir strateji idi. Kayserililiğini kanıtladı.

Aynen katılıyorum. Maç seyretmeyi sevmese de, Rıdvan Dilmen gibi yorumları vardı. Maçın başından itibaren yaptığı tahminler hep tuttu. 2-0 dan sonra 5-0 olur, dedi. 2-1 den sonra GS 4-2 alır dedi. 2-2 bittikten sonra ise, 2-2 biter dedi.

Alıntı:
9) İbrahim kardeşimi çok sevdim. (Kimse kıskanmasın.) Boğazıma düğümlenmesini önleyemediğim için ayva tüketimim kısıtlı idi. Artık O'nun sayesinde -fren yapmadan - istediğim kadar kadar yiyebilirim. Teşekkürler Sevgili İbrahim.

Aynen katılıyorum. Önerdiği şekilde ilk defa dün akşam yedik. Bu akşam da yine ayva alacağız.

Alıntı:
11) Suat ve Cengiz Üstadlarıma ayrı bir parantez açmak istiyorum. Toplantının ve de maçın ilk dakikasından son dakikasına -en azından benim ayrıldığım ana - kadar didişilir de bir gram alınganlık olmaz mı? Farkı fark ettirdikleri için teşekkürler

Teşekkürler Üstadım. Şakanın gözünü çıkarmadan, sınırlarımızı bilerek, bir sonraki adımda "nasıl üstün çıkarım" kaygısı olmadan, karşılıklı anlayış içinde yapılan şakalar kimseyi rahatsız etmiyor.