Mesajı Okuyun
Old 19-03-2012, 13:31   #304
Av.H.Sancar KARACA

Bir İstanbul Masalı
"İzmir'in annesi, Selanik'in teyzesi Güzel İstanbul"

Kabataş'dan aktarma sonucu Taksim'e çıkılıyormuş. Tarif eden arif olunca, Talimhane çıkışından Receppaşa Caddesini anında, toplantı mekânını da kolayca buldum.

Ey ahali,

1) İstanbul'u çok özlemişim.

2) Suat ERGİN'i daha çok özlemişim.

3) Cengiz ALADAĞ'I yine çok özlemişim.

4) Habibe Hanım'ın toplantıda o kadar kalması az rastlanan bir durumdu. İkinci tek kişilik ordumuz muhtemelen bir hemcinsinin yardımına koşmak için erken ayrıldı.

5) Gecenin yıldızı Bayan ERGİN, en gülen yüzü de Atahun'un iftirasının aksine Ayfer Hanım'dı. Cebelleştiği Bayan ERGİN'DEN darbe almadan geceyi bitirmesi büyük başarı idi. Bayan ERGİN'İ, tütünsel forumda haklı buldum, sonuna kadar destekliyorum.

6) Yasemin Hanım, (yine Atahun'un iftirasını aksine ) ilk değil de, onuncu kez toplantıya gelmiş gibi idi. Sıcaktı, kaynaşıverdi ahali ile.

7) Bayan EKİCİ izin verse idi Sevgili Engin daha çok kalırdı ama mazeret çok makul ve makbul idi. Saraya bir prenses gelecek ve hazırlık gerekti. Doğum gününde elim boştu. Özür, Enginciğim. Bir dahaki 18 mart'ta kitap ya da kıravat hediye edeceğim.

8) Sevgili Ömer GÜNTAY gelmese idi toplantı bu kadar şen şakrak geçmezdi. Her gole sevinmesi harika bir strateji idi. Kayserililiğini kanıtladı.

9) İbrahim kardeşimi çok sevdim. (Kimse kıskanmasın.) Boğazıma düğümlenmesini önleyemediğim için ayva tüketimim kısıtlı idi. Artık O'nun sayesinde -fren yapmadan - istediğim kadar kadar yiyebilirim. Teşekkürler Sevgili İbrahim.

10) Sevgili Atahun, bu saatten sonra , mekândan (çorbacıya muhtaç olmadan) ayrılma tarzımızı değiştirmek mümkün olmuyor. Elimizdeki malzeme bu.

11) Suat ve Cengiz Üstadlarıma ayrı bir parantez açmak istiyorum. Toplantının ve de maçın ilk dakikasından son dakikasına -en azından benim ayrıldığım ana - kadar didişilir de bir gram alınganlık olmaz mı? Farkı fark ettirdikleri için teşekkürler.

12) Nihayet, bir hakkı da teslim etmek, toplantılarda görmeye alıştığımız dostlarımı da anmak istiyorum. Admin'i hiç saymıyorum. O'nun yeri çok özel. Gözlerim Saim Üstadımı aramadı desem yalan olur. Eski İstanbul toplantılarının müdavimleri THS'nin yakışıklısı ilk Engin, Uygar insanımız ve Elkan Beyimiz sizinle ne zaman bir araya geliriz ki?