Mesajı Okuyun
Old 10-08-2004, 15:07   #33
nursel citil

Bu sene Antalya/ Çıralı'daydım deniz güneş doğa kısacası çok hoş bir tatildi. Doğasının bozulmaması için iki katlı pansiyonların yapımına izin verilmişti. Pansiyon sahipleri bize müşteri gibi değil sevdiğimiz bir tanıdığımıza gelen misafirlermişiz gibi içten davranıyorlardı. İlk gittiğimizde sahilde hazırladıkları kahvaltıda çay tabağına küçük çiçekler bırakmışlardı.Pansiyonun bahçesinde ağaçlara kurulmuş hamaklarda kitap okumak çok hoştu. rehberimizin gittiğimiz yerlerle ilgili olarak anlattığı( olimpos. Phasilis) mitolojik hikayeler çok hoştu.Sahilde lavaş ekmeği eşliğinde yemekler yemekte hoştu. (Kilo almış olsamda hiç sorun etmedim) . Akşamları ise gitar, saz, ud, çalan öğretmenler vardı ve onlar çaldı biz söyledik.Salsa, çaça dansalar yaptık, halay çektik.Tamamen doğaçlama ne aklımıza geliyorsa o şarkıyı söyledik çok hoştu. Plaj voleybolu oynanıyordu.Bir süre izledikten sonra oynama cesaretini gösterdim. Benim bu spora yeteneğim varmış yeni farkettim. Oyuncular ise kız, erkek, yerli, yabancı, oyunu bilen, bilmeyen kısacası herkes oynuyordu. Cip safaride kalyona gidildi, yatla yakın koyları gezdik, şelalelerde alabalık yedik, yanartaşa gittik. Bu tatilin bitmesini hiç istemedim ama bitti. Önümüzdeki yıl tatil planımda değişiklik olmazsa kaz dağlarına gitmeyi istiyorum.