Mesajı Okuyun
Old 23-11-2006, 20:59   #10
Seyda

Sevgili Piam75; bu sınava yaz başından bu yana hazırlanıyorum.Diğer arkadaşlarımın da dediği gibi Savaş Yayınları ve Themis soru bankası oldukça iyi..Ancak eğer yeterli zamanım var derseniz ben icra ve medeni usulü Baki Kuru'dan çalıştım.Borçlar hukuku dersi için ise savaş yayınlarında bazı eksiklikler var,Reisoğlu'ndan çalışmanızı öneririm.Geçmiş sınav sorularına baktınız mı bilmiyorum ama beni Anayasa,İdare ve Kıymetli evrak oldukça zorluyor.Zaten bu sınavda Anayasa ve İnkılap tarihi derslerinin eleyici dersler olduğu söyleniyor.Sınavdan önce Eski Türk Kültür ve Medeniyetleri ile İnkılap tarihi derslerine bakarsanız çok iyi olur.Çünkü gerçekten tamamen ezbere dayalı sorular çıkıyor bu alanda..
Birde aklıma gelen şu var;Anayasada değişiklikler önemli.Mesela ''ölçülülük ilkesi 61 anayasası'nda var mıydı,dışardan bakan atanabilme ilk kez ne zaman hukukumuza girdi,temel hak ve özgürlükler alanında genel sınırlama sebepleri ne zaman kaldırıldı''..gibi.
Bunların birçoğu ezberlenmesi gereken şeyler ve umarım sınav yapma keyifleri gelene kadar çalıştıklarımızı unutmayız Bu zorlu maratonda size ve diğer tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim..Sevgiler