Mesajı Okuyun
Old 24-12-2010, 14:22   #5
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan av.yağmur deniz
Müvekkilim boşanmak istiyor davalı evi terketmiş 5 6 aydır yok.Sık sık bu şekilde gidip evine bakmıyor.müvekkil çok zorluk çekiyor maddi yönden.eşiyle ilgili hiçbir tahmini yok kimlik nosundan ben bankadan yeni adresi buldum.resmi adres ise müvekkille oturduğu eski adresi:1-Dilekçemde müvekkiln adresini gösterirsem bila tebliğ dönecek.2-bulduğum adresi gösterirsem ki müvekkilim dahi bilmiyor ben bankadan rica ettim davamızı ispat açısından sorun olurmu yani mahkeme nasıl olsa bankadan araştırır deyip davanın uzamasını göze alıp müvekkilimin terk edilidiğini daha güçlü ispatlamış olurmuyum.3-heriki adrese tebliğ olurmu dilekçede 2 adres ya de yazılır mı?

Sayın meslektaşım, bu tür durumlarda muhtarlık kaydının olduğu yere tebliğat yapmanızda fayda var. Muhtara TK 21.maddeye göre yapılacak tebliğ geçerli olacaktır. Ancak TK 35.maddeye göre tebliğler, boşanma davalarında 2.HD nin kabul etmediği tebliğat yöntemi olduğundan, mahkeme TK 35.maddeyi kabul etmeyecektir.

Burada size önereceğim iki yol var.

1. si ve zor-uzun olanı İlanen tebligat
2.si ise, siz müvekkilinizin adresini geçici olarak başka yer olarak gösterin (örneğin annesinin evini gösterin, SEK araştırması ora yapılsın); davalı eşin adresini ise müşterek konuttaki adres olarak gösterin ve muhtara tebligat için şartları var ise sağlamaya çalışın. Dikkat : hem müvekkilinizin adresi aynı hem de davalının adresi aynı ise, müşterek hayat devam ediyor şeklinde anlaşılır ve davanız başlamadan RED ile sonuçlanır.

Bence banka kayıtlarıyla uğraşmayın. Adam kayıpsa, sizi çok yıpratır. Yukarıdaki 2 seçeneği deneyin. Önerim 2.seçenek.

Saygılarımla...,