Mesajı Okuyun
Old 20-11-2009, 10:11   #2
Av.Erhan AKTAŞ

Her ne kadar ölü bir kişiye dava açılamaz veya mevcut davaya devam edilemzse de davanın kamulaştırma davası olması ve tarafın sıfatının o kadar önemli olmaması sebebiyle yargılamanın yenilenmesini talep etmek pratikte bir fayda sağlamayacaktır. davanın esasını etkileyecek bir gelişme olmadığını düşünüyorum. çünkü diyelim ki adam hayattayken kamulaştırmaya karar verilseydi ve ilan yapılsaydı..ilandan sonra ölüm gerçekleşseydi bu halde yine mirasçılar mirasçılıklarını ispat ederek bu parayı alabilirlerdi...dolayısıyla pek birşey değişeceğini düşünmüyorum...ama yine yargılamanın yenilenmesini düşünürdüm...ikinci bir ihtimal , veraset ilamı alıp belediyeden bu parayı istemek...belediyenin olumsuz cevabına karşı tazminat davası düşünülebilir. neticede yasal mirasçı...bu para murisin ölümüyle birlikte mirasçılara geçer...hiçbir tescil devir veya temlik işlemine gerek kalmadan...adam öldüğüne göre bu bankadaki para mirasçılarına geçmiştir...mirasçıların da bu olaydan yeni haberdar olması da elinizi güçlendiren bir olgudur...aklıma gelenler bunlar...