Mesajı Okuyun
Old 12-09-2006, 14:01   #1
PINAR YILMAZ

Varsayılan Erkek kılığında tecavüze beraat

Erkek kılığında tecavüze beraat

Erkek kılığına girip nişanlandığı K.H.'nın parmakla kızlığını bozmaktan sanık G. C., eylemi yasada suç olarak tanımlanmadığı için beraat etti

NEŞET KARADAĞ Adana DHA

Adana'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan ve bir tekstil fabrikasında çalışan K.H. (22) adlı genç kız, dört yıl önce ABD'li aktör Brad Pitt'e benzettiği ve erkek kılığını girmiş olan G. C. (23) ile tanıştı. Ünlü aktör gibi saçını kestiren, ayakkabısının ökçesine basıp, tespih çeken, göğüslerini koli bandıyla vücuduna yapıştırarak erkek gibi görünen C., kısa sürede K.H.'yi kendisine âşık etti. Aile arasında yapılan nişandan sonra K.H., C.'nin kadın olduğunu, nikâhsız yaşadığı eşinden öğrendi ve savcılığa başvurarak, parmakla kızlığını bozduğu iddiasıyla davacı oldu.

'Onun isteğiyle oldu'
Adana 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde "ırza tasaddi" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan C., "Zorla yapmadım. Onun isteğiyle oldu. Erkek olmak hoşuma gidiyor. Erkek gibi yaşamayı seviyorum" dedi.
K.H. ise C. ile bir süre nişanlı kaldıklarını belirterek, "Beni sevdiğini sanıyordum. Nişan bile yaptık. Banyoda parmağı ile kızlığımı bozdu. Üzerinde iç çamaşırları vardı. Kadın olduğu aklıma bile gelmedi. Öğrenince şoke oldum" diye konuştu.
Hâkim, sanığın eyleminin 12 yıla kadar hapis cezasını gerektiren "cinsel saldırı" suçunu içerdiği gerekçesiyle görevsizlik kararı vererek, ağır ceza mahkemesine gönderdi.

Kararı temyiz etti
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanığın zor kullanarak kızlığı bozduğuna dair mahkûmiyetine yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini söyledi. Mahkeme heyeti de C. hakkında beraat kararı verdi.
Kararı temyiz eden K.H., "Hayallerimle oynadı, cezalandırılması için sonuna kadar mücadele edeceğim" dedi.
kaynak.www.gazeteoku.com