Mesajı Okuyun
Old 14-08-2009, 17:53   #4
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan F.K
Öncelikle herkese merhabalar.ülkemizde üniversite öğrencilerinin sahip olduğu şartlar göz önüne alındığında bir çok üniversitelinin eğitimleri sırasında tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir işte çalışması çok sık rastlanılan bir durum.özellikle kalabalık hukuk fakultelerinde derslere devam zorunluluğunun olmaması bu duruma kolaylık sağlamakta.benim sorum daha çok kendileri de öğrencilik yıllarında bu yolu seçen hukuk mezunlarına ve çevresinde bu tür kişiler bulununlara yönelik olucak.tecrübeleriniz ve gördükleriniz neticesinde bu yönde neler aktarabilirsiniz.ilerde meslek hayatında ve eğitim süreci boyunca olumsuz etki gösteren bir durum mudur?tecrübelerinz doğrultusunda cevaplarınız benim için yol gösterici olacaktır.
teşekkürler

Merhabalar;

Ben öğrencilik ve staj dönemi dahil toplam 6 yıl hukuk bürolarında çalıştım (Rakamda bir hata yok; fakülte 9 yıl, staj 3 yıl sürdü). Fakülteyi ve stajı uzatmamda bir işte çalışıyor olmamın neredeyse etkisi yoktu diyebilirim, benim sebeplerim başkaydı.

Ben olumsuz bir etki değil aksine çok çok olumlu etkileri olduğunu düşünüyorum. Adliyeye, büroya henüz öğrencilik döneminde ısınmaya başlayan bir avukat adayı staj döneminde akranlarından çok daha ileriden başlamış oluyor. Bu tecrübe ile sabittir.

Saygılarımla...