Konu: Fıkra Keyfi
Mesajı Okuyun
Old 27-11-2009, 23:50   #424
Durdu GÜNEŞ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bir ilaç mümessili işi gereği Kayseri'den Trabzon'a gider. Orada kalacağı otelin bulunduğu cadde çok dar ve arabaların geçişinin zor olduğu bir cadde. Tek sıra halinde de araçlar park etmiş. İlaç mümessili aracı için bir yer bulur ancak yer çok dar olduğu için çaresizce park manevrası yapmaya başlar. O arada esnaftan biri gelir,
"Hoşgelmişun Kayserili hemşerum... Yardum edeyum saa." diyerek "Geeeel... Geel.. Hoop..." türü yardımını yapar. Yaklaşık 20 manevradan sonra araç tampon tampona da olsa park edilmiş olur. İlaç mümessili kan ter içinde arabadan inerek, kendisi de kan ter içindeki Trabzonlu esnafa teşekkür eder. Esnaf :
-"Ayip edeysun... İnsanlik öldi mu?" der ve biraz uzaklaşıp öndeki aracın kapısını açar, biner, çalıştırır ve gider...

PROMOSYON FETVASI
Mesai sonrası doktorlar başhekimin odasında toplanmış oradan buradan konuşuyorlardı.
Doktorlardan biri “hastalara pahalı medikal alet aldıran doktorlara promosyon olarak yabancı gelin ikram edildiğini okudum gazetelerden. Ne derece doğru bilmem.” demiş.
Oradakilerden biri hemen “Harama hile katmak olmaz.” demiş.
Bir başka doktor “Gazeteler ilaç firmalarının doktorları promosyon olarak umreye götürdüğünü de yazıyor.” demiş.
Yine az önce cevap veren kişi “gayri meşru yollarla meşru menzile varılmaz.” diye karşılık vermiş.
Bir başka doktor ise “promosyon olarak en masumu yine tükenmez kalemle, bloknot” diye eklemiş.
Yine aynı kişi “çoğu haram olanın azı da haramdır.” demiş.
Doktor kızmış “sen ne biçim meslektaşsın, tıp etiği alanında mı çalışıyorsun yoksa” demiş.
Adam bu kez “Ben doktor değilim ki başhekimi ziyarete gelmiştim, ben vaizim.” demiş.