Mesajı Okuyun
Old 31-10-2007, 19:51   #35
Gülümse

Ne yazık ki 22 yaşımda sigaraya sırf çevremdeki insanlara ayak uydurmak adına başlamıştım.. Arada molalar ile kendimce hafif olan sigaralardan içim.. Otuz yaşımı geçtiğimde artık ciddi bir bağımlıydım.. Yanında sigara içemediğim insanları ziyaret edemez onlar ile görüşemez hale gelmiştim.

Sonradan sigarayı bırakmak için yaptığım tüm cabalar sonuçsuz kaldı.. 8-9 ay bırakıp ardından aman canım bir taneden bir şey olmaz mantığı ile bir iki tane derken sigaraya yeniden başlamış oldum.. Yaklaşık 4 sene önce hiç bir nedene dayanmadan hatta çevremdekilerin "yanlış dönem" olarak nitelediği bir dönemde sigarayi bırakmaya karar verdim.

Önce kahveyi ardından da sigarayı bıraktım. Ama söylendiği kadar kolay olmadı.. Zor geçen iki ay sonrasında her şeyin güllük gülüstanlık olacağını beklerken rüyamda sigara içmeye, anlamı olmayan zamanlarda bir tane içsem bir şeycikler olmaz demeye başladım.

Ve halen arada bir içimden bir şeyler bir taneden bir şey olmaz diyor. Bense yooo ben bu filmi bir yerden görmüştüm diyorum.. Dörte sene bırakıp sonradan başlayanlara bakıp hayır ben içmeyeceğim diye kendimle inatlaşıyorum..