Mesajı Okuyun
Old 15-08-2012, 01:14   #21
GünHan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın GünHan,

İlk mesajınızda foruma katılan üyelere-ayırım yapmadan-

diyerek, bu foruma katılan herkesin "laf kalabalığı" yaptığını iddia etmiş, oldunuz. Forumda benim de mesajım olduğu için üzerime alınmam kadar doğal bir şey olamaz. Hem genelleme yapmanız hem de meslektaşlarınız hakkında(yanlış bilgi yazan olsa bile)"laf kalabalığı" yaptıklarını iddia etmeniz şık olmadı.

Alıntısını yaptığım son mesajınızın hemen üstünde yer alan mesajınızda da Sayın avantkk'ya hitabınız da hoş değil. Üye bilgilerinize bakıldığında aynı yıl fakülteyi bitirmişsiniz ama siz kendisine diyebiliyorsunuz.

Tüm bunlar bir meslektaşıma yakıştıramadığım şeylerdir. Derdim sizinle "laf" yarıştırmak da değil.Derdim saygın bir hukuk sitesi olan THS'deki bir yanlış usluba dikkat çekmekti. Yoksa sizin hayranlığınızı bertaraf etmek değildi.
Ustad "kardesim "kelimesi yakinlik, dostluk ve samimiyet icin kullanilir. Siz heralde yasadiginiz yerde bu tür samimi hitaplari unutmussunuz ki bunu hos olmayan uslup olarak algiliyorsunuz.
Laf kalabaligi derken anlami biraz genis anlasilabilse de yazimin butunu kucuk bir dikkatle okunsa " arkadaslar burada soru soran insana cozum uretecek cevaplar yazalim, bunun disinda fayda saglamayan ( cozum vermeyen) ve kavram ve kafa karisikligina mahal verecek cevaplar yazmanin manasi yok" mesaji vermistim. Sizin cevabiniz da dogru ve isabetli cozum sunar nitelikte cevap yazan arkadasimin cevabindan sonra cozum saglamayan bir cevap olsa da, yukarida andigim ve elestirdigim kategoride degildi. Zira gerekceli cevabiniz hukuki ve akilciydi bana göre. O yuzden baslangicta size yazmadigim, haklı ve yapıcı elestirim ( saygin forumumuza kafasina geleni yazmak yerine yardimci olabilecek hukuki gerekceli ve soruya uygun yanitlama gerekliligine dair) hala gecerli ve yerinde bir uyaridir, hatirlatmadir dusuncesindeyim. Bunun somut sebepleri de var. Maalesef bazi arkadaslarima (meslektaslarima) forumumuzdan bahsettigimde "aman orada yanlis bilgiler ve ironiler, geyikler cok o siteye güvenme, bi soru sorsan net yanit bulunmuyor cogu zaman " gibi geri bildirimler oluyor. Bunun bas musebbibi de elestirdigim nokta maalesef.
Uslubumu duzeltemek kimsenin haddine olmadigi gibi, hatali bir uslubum da yoktur. Bilgiye her zaman saygi duyarim, ancak kibirden de haz etmem, hic. Ben tatle cikiyorum, guzel bir tatil siz dostlari da kucaklasin insallah. Hoscakalin...