Konu: devremülk
Mesajı Okuyun
Old 19-01-2009, 13:01   #1
bitigen

Varsayılan devremülk

Merhaba arkadaşlar.Bir konuda yardımcı olursanız sevinirim.Devremülk satan firma müvekkili evinden arayarak bedava tatil kazandınız diyerek bir otele davet eder.Müvekkil eşiyle birlikte otele giderler.Satış yapan firma yetkilileri müvekkil ve eşini bir devremülk almaya ikna ederler ve devremülk sözleşmesi imzalatırlar.Sözleşke bedeli ise müvekkilin eşinin kredi kartından on taksitle post cihazından çekilir.Daha sonra müvekkil bu sözleşmeden caydığını yedi gün içerisinde devremülk satan firmaya noterden ihtarla bildirir.Ancak Devremülk satan firma müvekkile parasını iade etmez.Bunun üzerine Tüketici Mahkemesine dava açtım.Dava açarken hakim Devremülk sözleşmeleri ile devre tatil sözleşmeleri ayrı kanunlara tabi.Devremülk Kat Mülkiyeti Kanununda düzenlenmiş ve uyuşmazlıklarda Sulh Hukuk Mahkemesi görevli dedi.Daha sonra araştırmalarımda Asliye Ticaret mahkemesinin görevli olduğuna dair bir yargıtay kararı bulmuştum ancak şu anda bu kararı bulamıyorum.Anlattığım olayda hangi mahkemenin görevli olduğuna dair yargıtay kararı gönderirseniz sevinirim.