Mesajı Okuyun
Old 23-11-2010, 08:25   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Eugen Huber
Bugün itibariyle suç duyurusunda bulundum. Savcı, telefon kayıtları konusunda şüpheleri olduğunu söyledi. Ama ben yengemin de aranma esnasında (hoperloru açmam suretiyle) dinlediğini söyleyince biraz daha sıcak baktı. Ardından savcı: "Avukat Bey, isterseniz soruşturma evrakını elden alın ki uzamasın" dedi ve ben de aynı gün hemen emniyete gidip ifademi verdim; hatta yengem de tanık olarak ifadesini verdi. Şimdi o mahlukat da (sanırım bugünlerde) verecek bakalım. Ama polis, sadece çağrı kağıdı bırakırsa oracıkta yırtacağından da eminim. İfadeyi alan polis, bu şahsın, daha önce de silah bulundurmaktan emniyete yine geldiğini söyledi. Ama adli sicili var mı yok mu bilemiyorum. Bugün İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi'ne de yazılı olarak başvurdum. Artık beklemedeyim.

Yıllar önce, oğlu hakkında dava açtığımız bir Muvazzaf Subay; bana telefon açarak telefonda "beni değil ama müvekkilimi tehdit etmişti." Bu durum üzerine ben hemen Savcılığa suç duyurusunda bulundum ve olayı aynen aktardım. Telefon konuşması, büro telefonumun araması neticesinde gerçekleşmişti. Konuşma içeriğine vakıf olan sadece ben vardım.

Savcılık, Avukat olarak benim beyanıma itibar etmiş, o kişi hakkında hemen iddianame düzenlemişti. Bu, olması gereken asil davranışı, hiç bir zaman unutmayacağım.

Bu olayda da Savcılığın, şüpheli hakkında dava açacağından hiç kuşkum yok. Bu tür insanlara gereken cezalar derhal verilmedikçe, ülke düzlüğe çıkamaz.