Mesajı Okuyun
Old 23-11-2010, 02:51   #13
Av. Eugen Huber

Varsayılan ..

Alıntı:
Yazan Av. Tuğba Karaca
Ne yazık ki defalarca dönüp dönüp okudum..
Bir müvekkiliniz geldiğinde, telefonla tehdit edildiğini söylediğinde ne yapardınız? Delil yok ,sen şimdi git bir kere daha ara hatta yanımda ara bende tanık olurum bu delil olur savcılığa suç duyurusunda bulunuruz böylece takipsizlik de verilmez mi derdiniz??
Yapmayın meslektaşım konuyu nerelere getirmişsiniz aynı şey savcı ya da bir hakimin başına gelse ne olur du? Hemen dava açılır dı evet neden biliyomusunuz eminim ki bir bu olay bir savcı ya da hakimn başına gelse acaba takipsizlik kararı verilir mi diye düşünmeden yargıya sığınırdı.Evet neden biliyomusunuz bir takipsizlik kararı verilse bile bu karara itiraz edebileceğini düşünürdü.Ve yine evet neden başına kötü bir olay geldiğinde bu şahısla ilgili suç duyurusunun olduğu ancak delil yetersizliği nedeniyle takipsizlik kararı verildiğini dolayısıyla bu şahsın şüpheli olabileceğini beyan ederdi.
Biz bu ayrımı, hakim savcı avukat üçlüsü arasında ki ayrımı nasıl yapabilriz ki.Bu yaptığımız ayrım ne amaçla olursa olsun mesleğimize hakaret olmaz mı!
Son olarak suç duyurusunda bulunurken (umarım bulunursunuz) savcı avukat kimliğinizden dolayı güvenilirliğinizi bir kat daha göz önünde bulundurursa ve delil elde edilip dava açılırsa lütfen haberdar edin.

Bugün itibariyle suç duyurusunda bulundum. Savcı, telefon kayıtları konusunda şüpheleri olduğunu söyledi. Ama ben yengemin de aranma esnasında (hoperloru açmam suretiyle) dinlediğini söyleyince biraz daha sıcak baktı. Ardından savcı: "Avukat Bey, isterseniz soruşturma evrakını elden alın ki uzamasın" dedi ve ben de aynı gün hemen emniyete gidip ifademi verdim; hatta yengem de tanık olarak ifadesini verdi. Şimdi o mahlukat da (sanırım bugünlerde) verecek bakalım. Ama polis, sadece çağrı kağıdı bırakırsa oracıkta yırtacağından da eminim. İfadeyi alan polis, bu şahsın, daha önce de silah bulundurmaktan emniyete yine geldiğini söyledi. Ama adli sicili var mı yok mu bilemiyorum. Bugün İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi'ne de yazılı olarak başvurdum. Artık beklemedeyim.