Mesajı Okuyun
Old 04-09-2009, 18:15   #41
bürokrat

Sn. minee.mine,

Olay sarıya boyatıp boyatmamak değil.Tabi ben yukarıda olayı detaylı anlatmadığım için sanırım siz boyatma kararına karışıp karışmamak yada baskı yapmak olarak anladınız.Ben de olayı detaylı anlatayım o zaman.
Bu vatandaş birgün bir resmini göstermişti bana.Resimde saçı sarı siyah şeklinde çubuklu boyalı idi.Yine bu şekilde boyatacam demişti.Ben de gayet normal bir şekilde ve hiçbir şekilde baskı yapma karışma yada zorlama kastı olmaksızın aynen,"benim tavsiyem saçının böyle kalması böyle daha doğal ve daha güzel oluyor" demiştim.Yani boyatmayacaksın yada boyatma sakın tarzı dayatmacı yada emir veren bir uslup kullanmadım.Vay arkadaş! Demez olaydık kız başladı vay sen bana nasıl karışırsın senin sözün tavsiyeden öteye gidemez de işte ben doğrularımdan taviz vermem de bilmem ne vs..Şimdi burada mesele saçını boyatıp boyatmaması değil,kızın zihniyeti ve yaptığı çıkış!Ben ona boyatamazsın,boyatmayacaksın tarzı dayatmada bulunmadım, sadece nacizane görüşümü söyledim.Kaldı ki boyatıp da gelseydi dahi ben ona kızacak değildim isterse pembeye boyatsın umrumda değil.Benim kızdığım bana ve fikrime yaptığı saygısızlıktır!Kız bana ben sarı saçla iyi hissediyorum kendimi deseydi ben de üstelemeyecek ve saygı gösterecektim.
Şimdi sorarım size bu karışmak mıdır?Baskı yapmakmıdır?Kim kime baskı yapmıştır sizce?Böyle aşk böyle sevgi mi olur?Bu resmen kompleksliliktir başka hiç bir şey değil! Ben bu kızın neyini anlamaya çalışayım?