Mesajı Okuyun
Old 19-10-2008, 21:41   #46
justitie

Varsayılan Türk Hukuk Sitesi Hürriyet Gazetesi'nde

Türk Hukuk Sitesi’nde açılan en garip müvekkil soruları tartışmasına avukatlardan anektod yağıyor. Moderatörün lakabı ’Site mübaşiri’. Karşılaşılan ilginç müvekkiller arasında karımı nasıl öldürsem az ceza alırım diye danışan da var, sağlık karnesiyle avukattan bedava hizmet alacağını sanan teyze de, kısmetini kapayan büyücüleri dava etmek isteyen kadın da. Ama en güzeli, kalpazana 20 lirasını kaptıran avukatınki!

Kalpazan avukatı böyle çarptı

Daha 4 saat önce tabelaya bakan bir kişi geldi. Ücret karşılığında bir konu danışmak istediğini söyledi. Danıştı, çıkarken teşekkür etti, borcum ne kadar, dedi. Nezaket dolu şahsa ücret almayacağımı söyledim ancak kabul etmedi, ödemek için ısrar etti. Peki 100 lira olur, dedim. 80 olmaz mı, dedi. 100 verdi, para üstü olarak 20 lira geri verdim. Adam çıktı gitti, arkasından ne garip adam dedim, herşeye rağmen emeğimi gördü, karşılıksız bırakmadı diye düşünürken büronun altındaki büfeden sigara alayım dedim. Tanıdık büfeci, avukat bey kusura bakmayın ama bu para sahte, dedi. Dolandırıldım, çok garip. Günü siftahsız kapattım diye düşünürken eksi 20’deyim. Olayın en garip yanı şu: Adamın oğlu yurtdışında sahte parayla yakalanmış, ne yapılabilir diye danışmıştı. (Av. Selim Balku)

Haberin devamı için
http://www.hurriyet.com.tr/pazar/101...id=59&sz=95408