Mesajı Okuyun
Old 08-11-2012, 13:23   #37
Av.Suleyman.Karadag

Mahmut Bey; olay tam olarak anlattığınız gibi gerçekleşmedi. Ben burada önemli noktalarını düzeltmek isterim. Belki siz bu konuda yanlış bilgilendirildiniz fakat olay şu şekilde cereyan etmiştir;

Ben mahkeme kalemine gittiğimde saat: 08:45'di. Mübaşire hakimin kaçta geleceğini sorduğumda "bugün duruşması yok 9:30-10:00'dan aşağı gelmez" cevabını aldıktan sonra AHM'ni aradım durumu ilettim tutanak tutmak istediğimi bu konu ile ilgili görevlendirme yapılırsa tutanağın da zaten 09:00'dan sonra tutulabileceğini, çünkü mesektaşımın kaleme gelmesinin de belli bir zaman alacağını söyledim. AHM'de görevli arkadaş "ben yönetimden birisiyle görüşüp size döneceğim" dedi. Telefon görüşmesi sonlandı. Tam 15 dakika geri dönüş yapılması için bekledim ARAYAN OLMAYINCA BEN 2. KEZ TELEFON AÇTIM. Geri dönmediniz sanırım yardımcı olmayacaksınız deyince arkadaş yönetimden birisiyle görüştüğünü ve bu konuda yardımcı olunamyacağını söyledi ve görüşmemiz sona erdi. Görüşme bittiğinde saat:09:05'di ve Ben tutanağı tek başıma saat: 09:10'da tuttum ve Adalet Komisyanu'na teslim ettim.

-Yani sizin söylediğiniz gibi 1 kez aramadım. 2 kez görüştüm ve 2. görüşmem saat 09:00'dan sonra oldu. "09:00'ı geçerse yardımcı olun dediğinizi söylüyorsunuz ama benim 2. görüşmem zaten 09:00'dan sonra gerçekleşti. Görevlendirmenin yapılması ve avukat arkadaşın kaleme gelmesi ve tutanağın tutulması sırasında geçece sürelerle birlikte saat:09:30'u bulacaktı. Bununla ilgili telefonumda arama kayıtları halen duruyor. Özkan Bey'e de telefonumdan arama kayıtlarını saati ile birlikte göstermiştim. Eğer AHM'ye yapılan başvurular kayıt altına alınabiliyorsa bu kayıtların da incelenmesini kabul ediyor, olay anlattığım gibi olmadıysa herkesin önünde sizden özür dilemeyi taahhüt ediyorum.

-Ayrıca konu ile ilgili yazılı bir başvurum da oldu. Mazeretimin kabul edilmediğini ve Cumhuriyet Savcılığı2na şikayet edildiğimi hem yazılı hem de sözlü olarak size ve Baro Yönetimine bildirdim. Siz bana "bu hakimle ilgili çok fazla şikayet geliyor ama yazılı olarak sizden başka kimse başvurmadı" dediniz mi? Dediyseniz benim başvurum sonrası konuyu tatlıya bağlamak yada sizin bildiğiniz bir yöntemle çözmek için herhangi bir girişimde bulundunuz mu? Mesela ilgili hakimle görüştünüz mü? Bana açılan soruşturma ile ilgili herhangi bir yardımda bulundunuz mu?
---------------------------

"ikiyılda halen Avukat Dayanışma Grubunda ismini yazdıran avukat sayısı 100’übulmuyor.Bu da ayrı bir sorun.
Bu listeyi de çoğunlukla birsorun yaşayıp,baroyu yanında bulan meslektaşlarımızla oluşturabildik.

Süleyman Bey’in de AHM hukukçupersonelinin teklifi üzerine adının dayanışma grubuna yazılmasına onay verdiğini biliyorum."

Yukarıdaki cümleyi sizden alıntıladım ve baroyu yanında bulamadığım halde sizin de söylediğiniz gibi dayanışma gurubuna dahil olduğumu belirtmek isterim. Sanırım "hepsi" yerine çoğunlukla" kelimesini kullanmanızın tek sebebi benim istisnai durumum...