Mesajı Okuyun
Old 21-01-2010, 01:10   #18
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Açıkçası hocanız hangi kitabı takip ediyorsa ondan şaşmayın derim.
Bu senenin başında herkes tavsiye etti diye Oğuzman'ı aldım.Orijinal bir kitap olduğu için ücretinin ne boyutlarda olduğunu tahmin edersiniz.Ancak fark ettim ki hocamızın anlatımıyla Oğuzman'ın anlatım,sıralama takibi arasında dünyalar kadar fark var.Hocamız Fikret Eren'le birebir gidiyordu,gittim bir de Fikret Eren'in kitabını almak zorunda kaldım.Şimdi Oğuzman'ın kitabı öylece duruyor tek bir sayfasını açıp bakmadım.Boşa giden gıcır gıcır bir kitabım var,hiçbir kırtasiye de on liradan aşağı para vermiyor zaten.Öylece duruyor,artık meslek hayatımda faydası olur diye saklıyorum...
Fikret Eren'den şaşmamak gerek yine de yani.Özellikle DEÜ öğrencileri için.

Aynı şeyler bizim için de geçerli, yani yazınıza Deu ve Selçuk yazsanız da olurdu, ama ben Oğuzman-ı çok tavsiye eden olduğu için çok merak ediyorum.

Rivayet olunur ki Fikret Eren hocanın kendisiyle samimi bir ortamda geçen diyalog aynen şöyledir.

- Hocam ben sizin borçlar genel kitaplarınızı okudum öğrenciyken, hala da akademik çalışmalarımda başvuru eseri olarak yararlanmaktayım. ancak bazı yerlerini pek anladığımı söyleyemem, sanırım bizim seviyemiz sizden aşağı olduğu için ağır geliyor bize.
- Boşver ya, bazı yerlerini ben de anlamıyorum zaten.