Mesajı Okuyun
Old 06-08-2010, 16:09   #2
Noyan Yiğit

Yasal yollardan elde edilmiyen bu bilgileri hukuk bürolarının satın alması çok düşündürücü. Para kazanma hırsının insanları hangi noktaya getirdiğine ilişkin çarpıcı bir örnek."hırsızlık malı bilerek satın almak" gibi değerlendirilebilir mi acaba.Bu adliye dosyası olarak kullandığımız dosyaları kullanmak mecburiyeti getirilmişti ve bu dosyalar sanıyorum Adalet Bakanlığı güçlendirme Vakfı tarafından basılıp Adliyelerde 60 kuruş gibi bir paraya satılmaya başlayınca, bazı uyanıklar hemen bu dosyaları taklit edip 25 kuruştan satmak üzere hukuk bürolarını gezmeye başladılar. Bana da birileri geldi. Ben kendilerine bu yaptıkları işin yanlış olduğunu, bu dosyanın değerinin esasen 60 kuruş olmadığını, ancak vakfa yardım olsun diye bu rakkamdan satıldığını, kendi sattıkları dosyaların da değerinin 25 kuruş olmadığını, bu yaptıkları işin sahte para basmak gibi bi şey olduğunu söyleyerek satın alamıyacağını söylediğimde satıcı gülerek "sen ne diyorsun be ağbi, hiç öyle şey olur mu " diye tepki vermişti. Ben herhalde fazla pipirikli davranmıştım. Ama bu tür bilgileri bedel ödiyerek satın alan hukuk bürolarına da ne demeli bilemiyorum.İnşaallah layık oldukları muameleyi görürler.