Mesajı Okuyun
Old 06-11-2006, 20:02   #1
kckr

Varsayılan vade farkı alacağı

Benim çalışmakta olduğum şirketin,2005 sonuna kadar ticaret yaptığı bir firma 2006 yılında bizi icraya verdi.Ben itiraz ettim.Onlarda itirazın iptali davası açtı.Böyle bir davayla ilk defa karşılaşıyorum.

Zamanında,yapılan alışverişlerde ödemeler,çek veya havale ile yapılmış.Ancak kimi vadeden 2 hafta sonra,kimi 1 ay sonra ödenmiş.Karşı taraf ta hiçbir ihtirazi kayıt ileri sürmeden paraları almış ve kabul etmiş.Bizim tüm resmi kayıtlarımızda tek kuruş borcumuz görünmüyor.Tüm ödeme evrakından suret çıkarttırdım,dosyaya ibraz edeceğim.

Şimdi,sözleşme gereği (ki üzerinden 1-2 yıl geçmiş)vade farklarını talep ediyorlar.Bana göre talepleri haksız ve kötüniyetli.

Ayrıca takibe konu vade farklarının kaynaklandığı sözleşme,imza yetkisi olmayan biri tarafından imzalanmış ve şirke kaşesi filan yok,direkt o kişinin adı yazılarak imza edilmiş.

Bana bu konuda yardımcı olabilecek bir meslektaşım varsa çok sevinirim.Cevap vermem gerekiyor ve ben hukuki anlamda dayanabileceğim net birşeyi tüm araştırmalarıma rağmen hala bulamadım.

Teşekkürler,