Mesajı Okuyun
Old 21-01-2009, 15:38   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan dadaş
Değerli meslektaşlar,sizinle hukuki bir olayı paylaşmak istiyorum daha doğrusu görüşlerinizi almak istiyorum.Katkı sağlarsanız sevinirim.Bir yakınım kalp ameliyatı oluyor özel bir hastanede.Ameliyatta kalp harici başka bir yerde gazlı bez parçası unutuluyor.Bu röntgen de görülmesine rağmen doktor tarafından saklanıyor.Yakınım gerçeği başka bir doktordan öğreniyor ve 2.ameliyatını olup o parçayı aldırıyor.Akabinde doktor ve hastaneye karşı ceza ve hukuk davası açıyor.Ceza davası takipsizlikle sonuçlanıyor.hukuk davasında ise öyle enteresandır ki ne hikmetse adli tıp doktora kusur bulmuyor.Bilirkişiler doktora kusur bulmuyor.(Kusur doktorlarda değilse hastadamı diye sormamak içten değil.)Velhasıl dava reddediliyor.Dosyayı temyiz ediyor yakınım.Yargıtay doktorun en ufak kusurundan dahi sorumlu olduğunu belirtirken davayı çok ilginçtir ki başka bir nedenden bozuyor.Bilirkişi raporunun heyetten alınması gerekiyor diyor.Adli tıp yeterli değil diyor.Bu bozmadan sonra heyetten rapor alınıyor ancak onlarda tabiki doktoru kusurlu bulmuyor.Bir hukukçu olarak çıldırmamak elde değil.Peki doktor hastane kusurlu değilse kim kusurlu allah aşkına?Bunun cevabı da yok.Bu saatten sonra ne yapmalıyız?Nasıl olayı lehe döndürürüz bilemiyorum.Hakimin takdirine bağlı oluyor bundan sonrası.Yargıtay kararları koysak yeterli olurmu?Yoksa bozmadan sonra verilen kararlara karşı başka hukuki bir yol varmıdır?Tecrübelerinizi paylaşın ltf..Teşekkürler

Değerli meslektaşım,
öncelikle siz röntgenlerde gazlı bez parçasının göründüğünü ve 2. bir ameliyatla başka bir doktorun buna müdahale ettiğini söylüyorsunuz dolayısıyla elinizdeki röntgenleri ve 2. doktorun tanıklığından faydalanıp vakanın doğruluğunu ispat ettirebilirsiniz.Özellikle hastanın iki ameliyatı arasındaki süre ve 2. ameliyatın yapılma sebebi çok önemlidir bence.Sizin açıklamalarınızdan bilirkişinin doktoru neden kusursuz bulduğu anlaşılamıyor.Başkaca özel bir kuruluştan da konu ile ilgili bir rapor aldırmanız da düşünülebilir.
Davanız kesinleşene kadar hala kazanma şansınız var diye düşünüyorum.