Mesajı Okuyun
Old 15-05-2014, 10:18   #1
Konuk

Varsayılan protokol imzalatmaya çalışıyor

Merhabalar,
Eşimle çekişmeli boşanma davamız devam ediyor. İki yıldır başka bir kadınla yaşıyor, imam nikahı da kıydırdıklarını duydum.
Şimdi beni protokol imzalatmaya çalışıyor. Kızım için vermek istediği nafaka tutarı çok düşük olduğu için kabul etmek istemiyorum ama beni tehdit ediyor: “bankadaki paralarının yarısını” ve evin yarısı kadar değerini alırım diyor. Size sormak istediklerim şunlar:
1)ev benim üzerime, 2004 yılında alındı. Hala evliyken başka bir kadınla nikah yaptırdığı için ağır kusurlu sayılması beklenir. Evin yarısını alabilir mi? Bu talep için boşanma gerçekleştikten sonra ayrı dava mı açılması gerekiyor yoksa çekişmeli boşanma süresince de istenebilir mi?
2) Bankada çalışmalarım karşılığı biriktirdiğim bir miktar para vardı fakat çekip 11 yaşında çocuğum adına açtığım hesaba yatırdım. Eski çalıştığım iş yerinden maaş hesabımı öğrenmiş ve “hakimden bankadan dökümleri isteteceğim” diyor. Böyle bir şey yapılabilir mi. O şirkette boşanma davası açıldıktan sonra çalıştım. Ve “tüm bankaları araştırıp paralarını bulacağım diyor”. Şu an hiç bir hesabım yok, ama önceden vardı. Geriye dönük araştırma yapılabilir mi?Yapılır ise paranın yarısı talep edilebilir mi? Yıllar önce olan paralar, harcanıp bitirilen paralar. Bu talep için boşanma gerçekleştikten sonra ayrı dava mı açılması gerekiyor yoksa çekişmeli boşanma süresince de istenebilir mi?
3) Onun kendi şirketi var %60 ortak. Yıllar boyunca evi ben geçindirdim, o varını yoğunu şirkete yatırdı. Benim de şirketten hakkım var mı?
4) Şirket üzerine kayıtlı 3 ad araba vardı. Mal paylşaşımına girmesin diye üçünü de dava açıldıktan sonra sattı ve kiralık lüks arabalar dolaşıyor. Satılan arabalar için “mal kaçırma” şikayetinde bulunabilir miyim?
Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.