Mesajı Okuyun
Old 29-09-2007, 17:18   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Arkadaşlar, üniversitedeki pratik çalışmaları gibi oldu farkındayım ama, yeterli araştırma yapacak vaktim yok

Sayın avukat2007,

Bazı meslektaşlarımıza süresi son gün olan işler gelebiliyor. Hem kaynak yokluğundan hem de vakit yokluğundan, Meslektaş Soruları alanında soru sorarken "Acil!!!" kaydıyla mesaj yazabilmektedirler. Biz de böyle mesajlara hoşgörü ile bakıyoruz.

Siz mesajınızı dün (yani cuma günü)saat:20:56'da yazmışsınız. Yani her türlü süre için henüz cumartesi(bugün) ve pazar gününüz var...Soru size müvekkil tarafından sorulan bir danışma sorusuna benziyor. Süreyle ilişkisi de yok. En kötü ihtimalle bugün müvekkilinize cevap vermek istiyorsunuz. O zaman dahi "Vaktim yok" demek yerine; aciliyetten bahsedip, "Kaynağım yok" diyebilirdiniz.

Sizin yazdığınız bu şekliyle "Benim vaktim yok araştırmam; buradakilerin vakti boldur, benim yerime araştırsın" şeklinde anlaşılabilmektedir. Siz ne dersiniz?

Bazı uyarıları özel mesajla değil de, konuyla ilgili mesajların altına yazmamızın sebebi; diğer üyelerce de okunup tekrarının olmamasını sağlamaya çalışmaktır.

Saygılarımla