Mesajı Okuyun
Old 28-11-2007, 17:20   #165
muhammed sönmez

Karar kişiliğin oturduğu an

Alıntı:
Yazan yasemin arslan
selamlar...ben de selçuk 2.sınıfa yeni geçtim.ilk başladığım zamanla şimdiyi kıyaslıyorum da bir çok değişiklik kendini hemen ele veriyor.hukuk adına hiç bir şey bilmediğim,korkarak başladığım fakültemden yavaş yavaş bi şeyler kapmanın tadını yaşıyorum.tabii ki bunda değerli ve başarılı hocalarımızın rolü çok büyük.onlar sayesinde ilk yılımızı çok güzel bi şekilde geçirdik.bu konuda yazan arkadaşlar kadar tecrübeli değilim ama inş olacak zamanla.tercih yapacaklara öncelikle kolay gelsin diyorum ve onları faültemize bekliyorum.
üniversite hayatı kişilik kazanmamış şahıslar için kişilik kazanma, kişiliğini kazanmış şahıslar içinse kişiliğini sağlamlaştırma merkezidir. birşeyleri öğrenmek kişiye güven verir ve onun cesaretli olmasını sağlar.çünkü bilgi donanımdır. kişinin kullanması gereken tek silah bilgi olmalıdır.insan çok değişik konularda bilgi sahibi olabilir.ama hukuk bilgisine sahip olmak başkadır.çünkü hukuk insan hayatıdır.kişinin hayatı bütün detaylarıyla bilmesi onun hayattan ayrı bir tat almasını sağlar.bizde her gün geçtiğinde hayatı daha iyi tanıyor ve hayattan çok farklı zevkler alıyoruz.kişiliğimiz oluşuyor ve gelişiyor umarım son senemizde fakülteden donanımlı ve oturmuş bir kişiliğe sahip şahıslar olarak ayrılırız.saygılarımla muhammed sönmez sühf.