Mesajı Okuyun
Old 22-12-2005, 13:44   #3
makinacı

Merhaba Sayın Esink

Mesleğinize karşı saygısızlık ettiğim sonucuna varmışsınız fakat böyle bir yargıya kapılmanızı istemem. Elbette ki her alın teriyle hayatını kazanan meslek mensupları gibi sizin mesleğiniz de kutsal bir meslektir.

Hayata dair verdiğiniz dersler konusunda teşekkür ederim. Hakikaten bu bir ders oldu fakat dediğiniz gibi minimum fiyat çizelgesi altında yapılan anlaşmalar yasaklanmış değil mi?

Minimum ücret tarifesinin rekabet yasağından kaynaklandığını yazmışsınız. Doğrudur. Haklı olarak siz kendi ücretinizi savunacaksınız.

Doktora gidip de muayene olma örneğini vermişsiniz. Bence yanlış bir benzetme ve hiçbir anlam ifade etmiyor. Psikolojik bir rahatsızlık da sonuçta bir rahatsızlıktır ve tedavisi mümkündür. Ben böyle bir durumda aldığım hizmet için müteşekkir kalırım.

Sorumu tavsiyeniz üzerine gözden geçirip tekrar soruyorum :

- Tazminat ödemek üzere suçlanan bir kişi, beraat ettiğinde, avukatı niçin ücretinin tamamını karşı taraftan almamaktadır?
- Bir kişi hakkında haksız iddialarda bulunulduğu ve tazminat istendiği anda kişi suçsuz da olsa istenen miktarın %10’unu zaten doğrudan kaybediyor. Kişiyi bu maddi zarardan korumak için bir yasal düzenleme yok mu? (Bana 1 milyon dolarlık tazminat davası açılsa benim avukatıma 100 bin dolar ödemem mi gerekiyor. Benim bunu ödeyecek gücüm yoksa ne yapabilirim?)

Saygılarımla