Mesajı Okuyun
Old 05-09-2009, 23:05   #3
wellan

1 mayıs işçi bayramı olması sebebiyle resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir ve bu sebeple adliyelerde işlem gerçekleşmemektedir.Protesto nihayet vade tarihinden itibaren 2 iş günü içerisinde çekilmesi gerekmektedir.İcra&iflas kanununda süreler hesaplanırken ilk gün hesaba katılmaz;sürenn son günü resmi bir tatile geliyorsa nihayetinde süre ertesi iş günü mesai bitimine kadar uzamaktadır.Bu sebepledir ki;tatil günleri de süreler işlemeye devam etmektedir.Elinizde ki senedin protestoya gönderilme zamanı 30 nisan dan itibaren başlayarak ilk günü hesaba katmadan;1 mayıs cuma gününe denk gelmektedir ve son olarak 2 mayıs cumartesi olduğundan bu gün sona ermesi gerekmektedir ancak cumartesi ve pazar tatil günü olduğundan dolayı ilk iş günü olan 4 mayıs pazartesi mesai bitimine kadar protestoya gönderebileceğinizi düşünüyorum.Bu sebeple borçlunun yapmış olduğunuz protestoya itiraz etmesi haklı gibi düşünüyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.SAYGILARIMLA..Çalışmalarınızda başarılar diliyorum...