Mesajı Okuyun
Old 24-04-2007, 15:13   #77
Zeki

Planlarım alt üst oldu. Allahtan esnek planlama yapıyorum, yoksa nice olurdu halim. Apışıp kalırdık ortalıkta, kime sığınacaksın, kimden medet umacaksın; ebedi yalnızlık...

Verilen mesajları anlamaktır, bazen doğru anladığın sanısıyla yanılmaktır. Lafı eveleyip gevelemektir ve bir türlü söyleyememektir. Aptallığın cesarete dönüştüğü bir an kimi zaman, kimi zaman da korkuların pısırıklığa dönüştüğü bir duraksamadır. (Yediğin kazıklardan olmasın! )

Aramaktır mevlanı ve belanı...
-Bulmak üzereyim az kaldı!

Bazen bir melodinin tınısında kaybolmaktır, kopup gitmektir. Kemanla ''sol'' basmak, Bağlamada ''süsleme yapıp gezmektir perdelerin arasında'', Gitarda Barış MANÇO'nun ''Sen gidince gül pembe'' siyle gezinmektir ses boyutunda. Gözlerini kapatmak, deriiin bir soluk almak burnundan ve ciğerlerine dolan oksijenin kılcal damarlarla buluşmasını hissetmektir. İçine dolan hayatın hazzı ile nefesini vermek istememektir, o anı ölümsüz kılmak istemektir.

Bilet almak demektir hayat, ''gidiyorum'' demektir. Uzakları özlemek, görmediğin yerlere uçmaktır.

Bazen ''Cumhurbaşkanı'' olmak istemektir.
-''Bana ne! Ben olmak istiyorum!''
-''Bu sefer ben olayım, bir dahaki sefere sen olursun, olmaz mı?''

Şu sıralar hayat; çilek yemek benim için. Kırmızı kırmızı, -Üfff! Şimdi olsaydı...

Hayat; bütün bir hayat ruh eşini aramaktır... Bulanları tebrik ediyoruz elbette.