Mesajı Okuyun
Old 02-04-2008, 11:09   #5
serhatçetin

Arkadaşlar ben Ankara Hukuk uzatmalı ögrencisiyim. Bu yıl İstanbul Kadıköy'de gayet iyi bir hukuk bürosunda çalıştım.Diğer arkadaslarımdan gördüğüm kadarıyla en iyi şartlarda çalılşan bendim.Kendime ait bir odam var. Kesinlikle benden fotokopi çekmem evrak getir götürü yapmam ya da çay demleyip yer paspaslamam beklenmedi ve bu tur işlerde çalıştırılmadım.Davalarla içiçeydim ve savunmaları, dava dilekçelerini,tutuklama kararlarına itirazları, temyizleri hazırladım.Avukatlığını yaptığımız şirketlerin toplantılarına katıldım.Sürekli müvekkillerimizle çıkılan iş yemeklerine katıldım ve hepsiyle samimi olma fırsatı buldum.Kesinlikle ileride müvekkilimi kaptırabilirim diye dusunen birinin yanında çalışmayın.İkinci plana atılmayı kabullenmeyin.Önceden tanımadığınız birinin yanında çalışın. Yanında çalıştığınız insan kazanmayı bildiği kadar paylaşmayı da bilsin. Size "ücretli işçi" değil meslektaş gözüyle baksın. Eger herhangi bir olayda hakettiğiniz değeri gormediğinize inanacak olursanız o gün işi bırakın. Kimsenin şahsi kaprislerini çekmeyin.İçinde bulunduğunuz hiçbir durum kendinize duydugunuz saygınızı yitirmenize sebep olmasın. Bunun telafisi mumkun değildir. Ama siz de işinizde de çok dikkatli ve tedbirli olun. Resmi giyinin ve resmi tavırlar takının herkese karşı. Müvekkillerinizi önemseyin ve bunu onlara gösterin. Çalıştığınız burodaki butun dosyalar ve muvekkilller hakkında bilginiz sorulabilecek her soruya verebilecek bir cevabınız olsun.

Ben halen işe ilk başladığım buroda çalışıyorum ve bahsettiğim saygıyı fazlasıyla goruyorum. Aza kanaat etmeyin çünkü bu özellikleri barındıran bir sürü avukat var istanbul'da. Stajyerler saygıyı ancak hakettiğini ispat ederse görüyor ülkemizde. Umuyorum ki meslek hayatınız buyuk başarılarla başlar.