Mesajı Okuyun
Old 04-03-2002, 19:27   #1
Jandarma

Varsayılan Dolandırıcılık

Merhabalar;Ben Jandarma Ordu mensubu bir personeliyim.Şuan başıma gelen bir olaydan Dolandırıcılık suçuyla yargılanmaktayım.Olayı anlatayım size:5-6 ay öncesi kendi şahsi arabama yine ordu mensubu olan Jandarma Bölük komutanım...sivil vatandaşa kullandırmak maksadıyla bölükte bulunan Yed-i Emin araçla benim aracıma çarptılar.Daha sonra kendileri arabamının ücretini karşılayacaklarını söyleselerde arabamın kaskolu olduğunu öğrenmişler ve Sahte bir Kaza Tespit Tutanağı düzenletmiş.Bundan benim hiç bir şekilde haberim yoktu.Kazadan sonra benden aracımın belgelerini istedi,ben zannettimki olayın gerçek şeklinde bir tahkikat düzenlenecek.Ama öyle yapmamış çünkü o çarptığı aracı zaten kullanmaya veya kullandırma yetkisi yok bildiğim kadarıyla.Yed-i Emin araçla çarptığı ortaya çıkmasın diye ve cebinden para çıkmasın diye bu şekilde sahte evrak düzenledi sanırım.Ben bu şekilde tahkikat yapmasına karşı çıktım ancak beni dinlemedi ve Beni Sicille tehtid etti baskı altında kaldım.Arabayı yaptırmam için baştan bana para verdi.Verdiği parayı benden istedi,kaskodan gelecek olan parayı bana vereceksin dedi.Bende sesimi çıkartamadım.Çünkü baskı altında kaldım.Paranın bir kısmını elden verdim,yanımda parayı verirken arabaya çarpanda vardı.Paranın bir kısmınıda Banka yolu ile gönderdim ve gönderdiğime dair dekont elimde.Bu konuda Askeri Savcılığa İfade verdim.Beni Dolandırıcılıkla yargılıyorlar,ben aslında bu olayda mağdur olan kişi değilmiyim ?Ama onlar mağduru Kasko şirketi olarak göstermişler.Bana bu olayla ilgili bir ceza gelirmi?Ne kadar gelir?Bana acele olarak gönderirseniz çok memnun olacğım.SAYGILARIMLA...

01-01-2002 16:23:23